Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
21.01.2019 09:52

"Свята новорічні – пригоди фантастичні"
Водохреща – одне з 12 найбільших християнських свят різдвяно-новорічного циклу. Цього дня Іван...

20.01.2019 09:29

Січневе засідання літературної студії «Кулішева криниця»
На січневому засіданні літературної студії «Кулішева криниця» обговорювалися питання ритміки...

15.01.2019 13:48

World Beatles Day
Можна припустити, що при одному згадуванні про Ліверпуль ви миттєво уявляєте перед собою четвірку хлопців...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вже 300 років, як лунають на планеті звуки фортепіано

Вже 300 років, як лунають на планеті звуки фортепіано

23.10.2018 06:41

На фортепіанну музику завжди був великий попит. Відтоді, як у 1709 році італієць Бартоломео Крістофорі, що займався музичними інструментами сімейства Медічи, здійснив мрію багатьох композиторів того часу – винайшов перше фортепіано. Він назвав свій винахід «Gravicembalo col piano e forte», що означає «клавішний інструмент, який грає ніжно і голосно». Потім назву скоротили, і з'явилося слово «фортепіано».

Гру на піаніно дуже полюбляли техаські ковбої. Вони були вимогливими слухачами. В одному з «салунів» Остіна ще на початку XX ст. стояло піаніно з табличкою: «Прохання не стріляти в піаніста. Він грає, як уміє».

Цей інструмент є одним з найпопулярніших і тепер. Але ж доставка піаніно – справа серйозна, тому що воно традиційно досить громіздке. Хоча існують і винятки, винахідниками яких стали (і це недивно) японці. Професіонали з японської іграшкової корпорації випустили повністю функціональну модель міні-піаніно. Цей варіант має дуже скромні розміри, які дорівнюють 17 см у висоту і приблизно 25 см у ширину.

Найбільшим у світі фортепіано вважається концертний рояль Challen. Він має 3,3 м у довжину, а сумарний натяг струн – понад 30 тонн, маса – більше тонни!

Найдорожчий з виготовлених роялів – ексклюзивний «Сваровські». Він обсипаний більш ніж 9000 кристалів ручного огранювання в золочених оправах; найдрібніші кристали вкраплені в лакове покриття – рояль оточений сяйвом і переливається всіма кольорами веселки. Крім того, він видає чудовий звук.

З початку XXI століття набирає популярності традиція вуличних піаніно, що розташовуються посеред вулиць або площ великих і маленьких міст, аби кожен охочий міг пограти на інструменті для себе і перехожих.

А ми пропонуємо вам бібліотечне фортепіано. Рояль у відділі мистецтв вже має своїх прихильників та завжди чекає на нових. Якщо ви ще не володієте технікою гри на фортепіано, але бажаєте навчитися, – у відділі є видання, що стануть у нагоді початківцям. Також для вас зберігається багатотисячна колекція нотних видань. Їх, до речі, можна брати додому, якщо маєте річний читацький квиток. Тож, шановні піаністи, приходьте, будемо раді вас бачити і чути!  Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід