Гості зі Львівщини – Марія Чумарна і Катерина Немира
Вдруге в Херсоні і вперше в нашій книгозбірні відбулася зустріч з науковцем, дослідницею української звичаєвості, українською поетесою Марією Чумарною та українським скульптором Катериною Немирою. Почути гостей зі Львівщини, які прибули на ІІ Південний фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай», прийшли художники, вишивальниці, любителі мистецтва, студенти Херсонського політехнічного коледжу. У мистецькій вітальні відразу запанувала творча аура. Розпочала розмову Марія Іванівна Чумарна – засновниця авторської українознавчої школи «Тривіта», редактор і ведуча програм «Літературний Львів», «Феномен України», автор низки художньо-пізнавальних книг: «Сонячна музика», «Земля між вогнями»; наукових розвідок: «Педагогіка любові», «Код української вишивки». Присутні з цікавістю слухали інформацію про нові книги із серії «Золоте руно», задавали питання щодо символів, які входять в тайнопис української вишивки, зачаровувались поезією.
Далі ми спілкувалися з не менш цікавою особистістю – Катериною Немирою (член Національної спілки художників України). Вона працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка, метал). Її скульптурні композиції «Сонячний день», «Кукіль» здобули визнання в Італії, США.
Творчий доробок скульптора («Русалки», «Розмова про любов», «Тотем») вражає глибокою образністю, гармонійними формами, хорошим відчуттям матеріалу. Катерина Немира дуже цікаво розповідала про свої творчі здобутки в Україні, США (1992 року виїхала із сім’єю, прожила там 16 років).
На зустрічі з нами пані Катерина дебютувала як письменниця. Вже давно в неї відкрився літературний талант. Її книги «Іногда», «Кольорові оповіді» глибоко емоційні. Присутні патріотичні мотиви. І головна суть полягає в тому, що коли всі обставини стікаються докупи (політичні, побутові), завжди треба залишатися людиною.
Завершився захід проникливою, щирою піснею «Різьблені ворота» (муз. А.Шейченка, сл. М.Братана).
Коментарі