Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.01.2019 13:48

World Beatles Day
Можна припустити, що при одному згадуванні про Ліверпуль ви миттєво уявляєте перед собою четвірку хлопців...

09.01.2019 09:23

Зимові свята у Гончарівці тривають!
Вже другий тиждень, як ми з вами живемо у 2019 році. Січень – місяць, багатий на свята та розваги. А...

05.01.2019 08:10

Гордість світового кіномистецтва
Геній – поняття, яке давно стало книжним. Ми кажемо так про людей, які зоріють десь у недосяжному...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Івана Купала – свято молодості, краси та очищення

Івана Купала – свято молодості, краси та очищення

04.07.2018 09:04

З 6 на 7 липня українці традиційно святкують ніч на Івана Купала. Перед нею дівчата плетуть вінки, а хлопці встановлюють на галявині купальське дерево – Купайлицю (велику вербову гілку) – і прикрашають його стрічками, квітами, співають пісню:

Купала на Івана.

Купався Йван,

доведеться й нам.

Цього дня дівчата також плетуть вінки, на які кріплять свічки, потім пускають їх в річку і дивляться, куди попливе... Якщо вінок закрутиться на місці, значить, доведеться ще рік дівувати; якщо пристане до дальнього берега, значить, візьмуть у далекі краї. А хлопці тим часом нижче за течією намагаються впіймати дівочі вінки – чий зловить, з тією дівчиною буде й одружений.

На Купала обов’язково розпалюють вогнище, через яке молодь перестрибує парами. Якщо під час стрибка не розірвуть рук – будуть разом щасливі. Ця ніч відома ще й славнозвісними пошуками квітки папороті. Хоча ботаніки скептично посміхаються з приводу цього (адже папороть розмножується спорами і ніколи не квітне), у народі довго знаходилися відважні, які могли піти до лісу шукати квітучу папороть, аби бути щасливим чи багатим.

В наш час поступово стихають ці забави. Але потрібно знати й шанувати свої звичаї та традиції. Тому відділ мистецтв запрошує всіх охочих відвідати книжково-ілюстративну виставку «Івана Купала – свято молодості, краси та очищення». Тут ви зможете дізнатися не тільки про купальські обряди, народні ігри, а й послухаєте музичний фольклор, переглянете фільм «На Івана на Купайла», навчитесь плести купальські вінки та запишете рецепти страв, які готують в цей день (локшина з медом, вареники з суницями та сливами, налисники з ягодами, млинці гречані з печерицями, юшка з молодим горошком пісна та ін.).

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід