Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
20.03.2019 13:18

«Музична» прем’єра вишитих робіт
Друзі! У відділі мистецтв уперше діє нова унікальна експозиція творчих робіт на музичну тему. Автором...

19.03.2019 15:04

В її віршах є все: і філософія, і лірика, і пристрасть
16 березня близько сотні шанувальників українського мистецтва з оплесками та вигуками «браво!»...

18.03.2019 15:33

Мистецтво у системі сучасної освіти
Методист управління освіти Херсонської міської ради Ірина Завгородня разом із вчителями художньо-естетичного...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Івана Купала – свято молодості, краси та очищення

Івана Купала – свято молодості, краси та очищення

04.07.2018 09:04

З 6 на 7 липня українці традиційно святкують ніч на Івана Купала. Перед нею дівчата плетуть вінки, а хлопці встановлюють на галявині купальське дерево – Купайлицю (велику вербову гілку) – і прикрашають його стрічками, квітами, співають пісню:

Купала на Івана.

Купався Йван,

доведеться й нам.

Цього дня дівчата також плетуть вінки, на які кріплять свічки, потім пускають їх в річку і дивляться, куди попливе... Якщо вінок закрутиться на місці, значить, доведеться ще рік дівувати; якщо пристане до дальнього берега, значить, візьмуть у далекі краї. А хлопці тим часом нижче за течією намагаються впіймати дівочі вінки – чий зловить, з тією дівчиною буде й одружений.

На Купала обов’язково розпалюють вогнище, через яке молодь перестрибує парами. Якщо під час стрибка не розірвуть рук – будуть разом щасливі. Ця ніч відома ще й славнозвісними пошуками квітки папороті. Хоча ботаніки скептично посміхаються з приводу цього (адже папороть розмножується спорами і ніколи не квітне), у народі довго знаходилися відважні, які могли піти до лісу шукати квітучу папороть, аби бути щасливим чи багатим.

В наш час поступово стихають ці забави. Але потрібно знати й шанувати свої звичаї та традиції. Тому відділ мистецтв запрошує всіх охочих відвідати книжково-ілюстративну виставку «Івана Купала – свято молодості, краси та очищення». Тут ви зможете дізнатися не тільки про купальські обряди, народні ігри, а й послухаєте музичний фольклор, переглянете фільм «На Івана на Купайла», навчитесь плести купальські вінки та запишете рецепти страв, які готують в цей день (локшина з медом, вареники з суницями та сливами, налисники з ягодами, млинці гречані з печерицями, юшка з молодим горошком пісна та ін.).

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід