Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.01.2019 13:48

World Beatles Day
Можна припустити, що при одному згадуванні про Ліверпуль ви миттєво уявляєте перед собою четвірку хлопців...

09.01.2019 09:23

Зимові свята у Гончарівці тривають!
Вже другий тиждень, як ми з вами живемо у 2019 році. Січень – місяць, багатий на свята та розваги. А...

05.01.2019 08:10

Гордість світового кіномистецтва
Геній – поняття, яке давно стало книжним. Ми кажемо так про людей, які зоріють десь у недосяжному...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книга в кадрі

У розділі «Книга в кадрі» ми представимо нові форми популяризації бібліотечного фонду – віртуальні виставки та буктрейлери.
Застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє впроваджувати у бібліотеках нову форму виставкового експонування документів – віртуальну (онлайнову, електронну) виставку. Її безумовною перевагою є те, що це – умовно не обмежений у часі та просторі захід, котрий реалізується за рахунок Інтернет-ресурсів, у межах якого бібліотека має можливість розмістити текстову інформацію, графічне, аудіо- або відеозображення експонатів, що розкривають зміст виставки.
Користувачі у зручний для себе час можуть ознайомитися з представленими на виставках документами та висловлювати свою думку про них, а також отримати інформацію за темою, що їх цікавить, без поспіху, часових або географічних обмежень і витрат.
Отже, віртуальні виставки надають широкий спектр можливостей для суб’єктів виставкової діяльності. Їхні організатори можуть таким чином популяризувати бібліотечні фонди та рекламувати бібліотеку, а відвідувачі – задовольняти свої інформаційні потреби.
Ще один метод просування читання за допомогою використання новітніх технологій – це буктрейлер (з англ. «book» - книга, «trailer» - промо-ролик у рекламі фільму).
Буктрейлер – короткий (до 3-х хвилин) відеоролик, який стисло й видовищно розповідає про зміст книги для її анонсування чи реклами, основне завдання якого розповісти, зацікавити, заінтригувати. І для бібліотекаря – це ще одна можливість запропонувати читачеві ту чи іншу книгу.
Як зробити буктрейлер?
1. Переглянути в Інтернеті зразки буктрейлерів.
2. Вибрати книгу.
3. Написати сценарій.
4. Дібрати матеріали для відеоряду (малюнки, фотографії, ілюстрації, зняти відео або знайти в Інтернеті (авторське право).
5. Записати озвучений текст, якщо це передбачено за сценарієм.
6. Вибрати програму для роботи з відео.
7. Обрати відеосервіс.
8. Дібрати gif-анімації і футажі.
9. Заключний етап – відеомонтаж.
Завдяки використанню інформаційних технологій у роботі бібліотеки, значно розширились форми і методи популяризації книги. На зміну малоефективним книжково-ілюстративним виставкам прийшли сучасні способи просування бібліотечного фонду – віртуальні виставки та буктрейлери.

Список використаної літератури:

1. Кудря Л. Віртуальна книжкова виставка – нова форма популяризації документів [Текст] // Бібліотечна планета. – 2009. – № 1. – С. 37-39.
2. Матеріали на допомогу підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників області [Текст] / Упр. культури і туризму Херсон. облдержадмін., обл. бібл. т-во, обл. універс. наук. б-ка ім. Олеся Гончара, наук.-метод. від.; упоряд. О.М. Жогалєва; відп. ред. Л.І. Зелена. – Херсон, 2013. – Вип. 10 - 62, [1] с.

Вхід