Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
22.06.2017 08:46

Молодіжна тусовка в бібліотеці
Все частіше по вихідним дням у нас збирається молодь, адже затишна атмосфера бібліотеки дуже сприяє...

21.06.2017 09:00

Презентація виставки Ольги Соколенко
На ІІ поверсі бібліотеки відкрилася експозиція пейзажів Ольги Соколенко під назвою «Вулиці рідного...

14.06.2017 08:00

Арт-десант Федорівської ЗОШ
Школярі Федорівської ЗОШ вперше приїхали до нас в бібліотеку. Дізнались про розважальні заходи з позитивних...


Гість | Увійти
Версія для друку
Проект "Творчий Херсон" > Художня майстерня > Художники Машницькі: батько і син > Машницький Валерій Анатолійович — представник реалізму

18 лютого 1934 року народився в Москві.
1954 р. — закінчив Московське художньо-графічне педагогічне училище.
Педагоги: Жуков М. М., Баришников О. Б., Володін М. Ф.
1971 р. – член Спілки художників Украіни.
2000 р. – Заслужений художник України.
Помер в Херсоні 9 березня 2001 р.

В посмертній статті «Пам`яті заслуженого художника України Валерія Машницького», надрукованій у газеті «Гривна» (№12 (323) 15-22 березня) колеги Національної спілки художників України, Херсонської обласної організації Національної Спілки художників України констатують, що Валерій – справжній майстер пензля, який все життя присвятив себе мистецтву, вихованню молоді, людям і природі Херсонщини.
Валерій Анатолійович Машницький народився 18 лютого 1934 року в Москві. Професія його батька не дозволяла сім`ї сидіти на одному місці, тож родина часто переїздила. Саме це обумовило те, що Валерій в школу пішов на Амурі, потім йому судилося навчатися і на Далекому Сході, і в Середній Азії, навіть за кордоном. Освіту він здобував у дванадцяти школах.
З раннього дитинства любив малювати, і враження дитячих літ зародили в душі мрію про живопис. Ці мрії привели В`ячеслава до Москви, де він в 1954 році успішно закінчує художнє училище. Тут йому поталанило з вчителями: це були досвідчені, відомі на всю країну майстри пензля. Серед них особливо припав до душі Валерію народний художник СРСР Микола Жуков, з яким він підтримував дружні стосунки впродовж усього життя.
У Херсон Валерій прибув із серйозним художнім багажем і великим бажанням творчо працювати. Саме це і обумовило ставлення до нього херсонців і зокрема його колег. Художник, незважаючи на молодість, незабаром стає одним із авторитетних майстрів не тільки нашого краю, а й всієї України. Його серія тематичних картин, присвячених історії Таврії (70-і роки), ввійшла до національної скарбниці.
У 1971 році Валерій Анатолійович був прийнятий в члени Союзу художників СРСР.
Його популярність була широкою і незаперечною, особливо серед молоді, бо він був для них взірцем чесного служіння митця суспільству. Любили його і шанувальники мистецтва. Залишилися записи у книгах відгуків, сповнені вдячності за радість, за світло, що ними так щедро ділився з людьми Валерій Машницький.

Вхід