Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.08.2018 07:25

Кузьма Скрябін: «Народжений надихати …»
                             ...

14.08.2018 09:10

Від Маковея до Першої Пречистої
Сьогодні християни піднесені, з квітами та різнобарв’ям трав поспішають до церкви. Такий святковий...

13.08.2018 06:42

Улюблений жанр – українська романсова лірика
Український романс посідає чільне місце у мистецькій скарбниці народів світу. Інколи він нагадує музичне...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книга в кадрі > Віртуальні виставки > Мистецька спадщина Т. Г. Шевченка

Тарасові Шевченку — 200 років... Хто б міг подумати ще тоді, у 1814 році, що маленький хлопчик, який народився у звичайній українській родині, у звичайному українському селі, стане настільки важливою постаттю для всієї України, що його день народження святкуватимуть мільйони українців по всьому світові навіть через 200 років?
Як і у більшості Великих людей, доля Тараса Шевченка видалася далеко не легкою. Він дуже рано став сиротою, пізнав гіркий смак кріпацького життя, часто зазнавав принижень від пана. Та було тоді у юного Тараса те, заради чого варто було стерпіти усі труднощі — хист до малювання і поезії та можливість хоча б трошки наблизитись до таємничого світу мистецтва, спостерігаючи живописні полотна у панських покоях. Можливо, майбутній геній міг би так і залишитись непоміченим, працюючи все життя на пана... І не було б у нас Великого Шевченка... Але те, що його талантом зацікавився видатний художник Карл Брюллов та викупив його з кріпацтва, стало для Шевченка ніби щасливим квитком у майбутнє, ключем до розкриття його творчого потенціалу.
Доля дала йому шанс розкритися як митцю, і він виправдав усі сподівання. На весь світ Шевченко відомий як геніальний український поет, письменник, художник, відчайдушний борець за права українського народу, чия творчість стала поштовхом до усвідомлення українцями себе як окремої нації. Тарас Шевченко був дуже різнобічною людиною. Окрім літературної та малярської діяльності, він також цікавився театром, мав власні погляди на розвиток театрального мистецтва, добре знав класичну та народну музику. А вже як він любив Україну та культуру свого рідного народу, навіть важко описати словами...
З нагоди 200-ліття з дня народження Великого поета-художника відділ документів з мистецтв підготував для Вас віртуальну виставку “Мистецька спадщина Тараса Шевченка”. Працюючи над виставкою, ми зосередили увагу саме на мистецтвознавчому аспекті його творчості. Тож мета нашої виставки — ознайомити Вас із літературою, яка розкриває роль Тараса Шевченка та його мистецької спадщини у розвитку образотворчого мистецтва, театру та кіно, музики та взагалі культури українського народу. Натиснувши на необхідну Вам рубрику, Ви знайдете науково-популярну та навчальну літературу, що стосується саме Вашого улюбленого виду мистецтва.
Віртуальна виставка розрахована на викладачів, учнів, студентів мистецтвознавчого профілю та усіх шанувальників творчості Тараса Шевченка.

Образотворче мистецтво Музика Театр та кіно Культура українського народу

17.05.2015 10:04
Олег

Еминем пережил большее и добился великого. А не ваш Шевченко.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід