Головна Книга в кадрі Віртуальні виставки Мистецька спадщина Т. Г. Шевченка

Мистецька спадщина Т. Г. Шевченка

Тарасові Шевченку — 200 років... Хто б міг подумати ще тоді, у 1814 році, що маленький хлопчик, який народився у звичайній українській родині, у звичайному українському селі, стане настільки важливою постаттю для всієї України, що його день народження святкуватимуть мільйони українців по всьому світові навіть через 200 років?
Як і у більшості Великих людей, доля Тараса Шевченка видалася далеко не легкою. Він дуже рано став сиротою, пізнав гіркий смак кріпацького життя, часто зазнавав принижень від пана. Та було тоді у юного Тараса те, заради чого варто було стерпіти усі труднощі — хист до малювання і поезії та можливість хоча б трошки наблизитись до таємничого світу мистецтва, спостерігаючи живописні полотна у панських покоях. Можливо, майбутній геній міг би так і залишитись непоміченим, працюючи все життя на пана... І не було б у нас Великого Шевченка... Але те, що його талантом зацікавився видатний художник Карл Брюллов та викупив його з кріпацтва, стало для Шевченка ніби щасливим квитком у майбутнє, ключем до розкриття його творчого потенціалу.
Доля дала йому шанс розкритися як митцю, і він виправдав усі сподівання. На весь світ Шевченко відомий як геніальний український поет, письменник, художник, відчайдушний борець за права українського народу, чия творчість стала поштовхом до усвідомлення українцями себе як окремої нації. Тарас Шевченко був дуже різнобічною людиною. Окрім літературної та малярської діяльності, він також цікавився театром, мав власні погляди на розвиток театрального мистецтва, добре знав класичну та народну музику. А вже як він любив Україну та культуру свого рідного народу, навіть важко описати словами...
З нагоди 200-ліття з дня народження Великого поета-художника відділ документів з мистецтв підготував для Вас віртуальну виставку “Мистецька спадщина Тараса Шевченка”. Працюючи над виставкою, ми зосередили увагу саме на мистецтвознавчому аспекті його творчості. Тож мета нашої виставки — ознайомити Вас із літературою, яка розкриває роль Тараса Шевченка та його мистецької спадщини у розвитку образотворчого мистецтва, театру та кіно, музики та взагалі культури українського народу. Натиснувши на необхідну Вам рубрику, Ви знайдете науково-популярну та навчальну літературу, що стосується саме Вашого улюбленого виду мистецтва.
Віртуальна виставка розрахована на викладачів, учнів, студентів мистецтвознавчого профілю та усіх шанувальників творчості Тараса Шевченка.

Образотворче мистецтво Музика Театр та кіно Культура українського народу

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
18192021222324
25262728293031