Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
20.03.2019 13:18

«Музична» прем’єра вишитих робіт
Друзі! У відділі мистецтв уперше діє нова унікальна експозиція творчих робіт на музичну тему. Автором...

19.03.2019 15:04

В її віршах є все: і філософія, і лірика, і пристрасть
16 березня близько сотні шанувальників українського мистецтва з оплесками та вигуками «браво!»...

18.03.2019 15:33

Мистецтво у системі сучасної освіти
Методист управління освіти Херсонської міської ради Ірина Завгородня разом із вчителями художньо-естетичного...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Музика в кіно

Музика в кіно

02.05.2018 11:17

Коли ми дивимось фільми, досить часто не звертаємо ніякої уваги на музику. Яке ж значення вона має в кіно? Чи є музика важливою складовою кінострічки, чи – допоміжною, адже у будь-якому фільмі головне – зображення? Розглянути ці питання вирішили учасники Молодіжного клубу любителів мистецтва «Free time» на черговому засіданні, що відбулося 29 квітня.

Розпочали з історії розвитку кінематографу: винаходу братів Люм’єрів і першого комерційного кіносеансу в «Гранд кафе» на бульварі Капуцинів, де популярним був німий короткометражний фільм «Прибуття потягу». Згадали також німе кіно за участі Чарлі Чапліна, що супроводжувалося імпровізованою грою на фортепіано. Революцією в кінематографі став перший звуковий фільм «Співак джазу», де між діалогами та театральними сценами вже звучала музика, яка була частиною сценарію.

Продовжив захід керівник клубу Антон Антоніо Де Деуш. Він розповів про розвиток закордонного та вітчизняного кінематографу, яким вже активно цікавились композитори. Дискутуючи, клубівці згадали найвідоміших – Е. Маріконе, Дж. Уільямс, І. Дунаєвський, О. Зацепін, А. Петров та ін., які зробили багато фільмів популярними та пізнаваними. Крім того, Антон розповів та показав відеофрагменти впливу на кінематограф популярної музики різних часів. У фільмах не тільки звучать відомі хіти, а й виконавці самі стають головними героями кінострічок. У 50-ті популярності набув рок-н-рол на чолі з Елвісом Преслі (фрагмент фільму «Тюремний рок»), а в 60-ті планету захлеснула «бітломанія» (фрагмент фільму «Help!»).

Що стосується вітчизняного кінематографу, то згадали Київську, Ялтинську, Одеську кіностудії та фільми їх виробництва. Не обійшли увагою й кінострічки, зняті на Херсонщині («Невловимі месники», «Олеко Дундич», «Америкен бой» та ін.).

Після активної дискусії з теми зустрічі виконували в караоке пісні з відомих кінострічок. Найбільше сподобалась пісня «Там де ми є» з сучасного серіалу «Школа» відомого українського гурту «Антитіла», яку заспівали всі разом.

Учасник клубу Микита Пригода виконав під гітару пісню Боба Ділана «Knocking on Heaven's Door» («Достукатися до небес») з однойменного фільму. Крім того, хлопець поділився приємними спогадами: у Херсонському музучилищі він відвідав концерт тріо Сета Глієра (із США). Вражений професійною грою та вокалом, Микита підійшов до музикантів, аби взяти автограф і запитати про музичні інструменти тріо. Та один з учасників подав гітару і запропонував спробувати зіграти разом з ним пісню Chris Smither «Love you like a man» (Що з цього вийшло, можна дізнатися, завітавши у ФБ на сторінку МКЛМ «Free time»).

Завершився захід прослуховуванням пісень із кінофільмів на грамплатівках та переглядом літератури з теми «Музика в кіно», яку підготували працівники книгозбірні.

Фрітаймівці зробили висновок: музика в кіно дуже важлива, оскільки є свого роду підтекстом, вона розкриває внутрішній зміст, що відбувається на екрані. Деякі саундтреки стають навіть більш популярними, ніж сам фільм.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід