Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
15.01.2019 13:48

World Beatles Day
Можна припустити, що при одному згадуванні про Ліверпуль ви миттєво уявляєте перед собою четвірку хлопців...

09.01.2019 09:23

Зимові свята у Гончарівці тривають!
Вже другий тиждень, як ми з вами живемо у 2019 році. Січень – місяць, багатий на свята та розваги. А...

05.01.2019 08:10

Гордість світового кіномистецтва
Геній – поняття, яке давно стало книжним. Ми кажемо так про людей, які зоріють десь у недосяжному...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > На «творчій кухні» вегетаріанського мистецтва

На «творчій кухні» вегетаріанського мистецтва

06.11.2018 08:03

4 листопада на прохання учасників молодіжного клубу «Free time» відбувся семінар «Вегетаріанство. Міфи та реальність» від Артема Матьовки. Хлопець цікаво, ненав’язливо розповів про усі секрети цього харчування. Розпочав з того, як він сам прийшов до ідеї вегетаріанства. 2012 року у віці 16 років мав зайву вагу, через що були проблеми зі здоров’ям. Лікар запропонував відмовитися від вживання жирних та м’ясних продуктів. Тож Артем почав вивчати, як правильно збалансувати своє харчування, та більш детально зацікавився вегетаріанством.

На семінарі розрізнили поняття «вегани» та «вегетаріанці», їх типи. Артем – вегетаріанець, він не їсть м’яса, риби, яєць – продукти, що пов’язані зі вбивством тварин. Після цього виникла дискусія, бо більшість гостей була м’ясоїдами. Хлопець запитав: «Які міфи ви чули про вегетаріанців?» У відповідь почув багато гасел: «Вегетаріанці – худі та злі люди», «Нав’язують свій вид харчування іншим», «Вегетаріанці мають проблеми зі здоров’ям» тощо. Артем на власних прикладах почав доводити усім по черзі зовсім протилежне. Наприклад: «Люди не хижаки, у нас інші за формою зуби. Коли ти йдеш садом і бачиш на дереві яблуко, хочеш його з’їсти? Так. А коли бачиш, як біжить курка, у тебе виникає бажання накинутися і з’їсти її, як це роблять хижаки? Ні!»

Наступним прикладом були прислів’я та приказки: «Хліб – усьому голова», «Борщ і каша – їжа наша», «Без солі, без хліба – немає обіда» та ін. Після чого запропонував назвати хоча б один афоризм про м’ясо. І дійсно, було важко щось згадати. Більшість крилатих виразів, складених нашими предками, – про страви рослинного походження. Далі Артем назвав відомі імена людей-вегетаріанців, які досягли великих успіхів завдяки талановитості, розуму, фізичній підготовленості: Білл Перл (бодібілдер), Брюс Лі (актор), Карл Льюїс (спортсмен), Леонардо да Вінчі (художник), Гіппократ, Платон, Піфагор (філософи) та ін.

Завершили семінар практичним експериментом – дегустацією вегетаріанського плову, де замість м’яса був сир тофу та соєві битки, з яким смакували різні приправи, соуси та овочевий салат. Учасники семінару були вражені цікавою розповіддю Артема і його смачною стравою, тому й запропонували зустрітися незабаром знову.Вхід