Вступ

 

 

 

 

 

 

XX ст, як і кожна історична епоха, має свої втрати і жертви, пишається своїми досягненнями, звершеннями й перемогами.
І однією з таких цінностей є  яскрава і колоритна постать, яка лишила слід в історії і про яку гордо говорять й сьогодні – Олександр Петрович Довженко.
Ця людина спробувала, мабуть, у житті все, приміряла на себе безліч професій, ролей. Його непосидючий характер та бажання знати все сприяло тому, що Олександр Довженко проявив себе як талановитий кінорежисер і сценарист, майстерний прозаїк і драматург, незвичайний живописець і графік, натхненний оратор і дипломат, влучний військовий кореспондент, активний етнограф, неординарний філософ: «Мені здавалось, що я все можу, що все легко, і мені хотілося бути різним, хотілося начебто розділитися на кілька частин і жити в багатьох життях, професіях, країнах і навіть видах».
Олександр Петрович з особливим трепетом ставився до Херсонщини. У щоденнику, записних книжках, листах згадується багато міст і сіл, де він побував: Каховка, Нова Каховка, Херсон, Берислав, Асканія-Нова, Каланчак, Козацьке, Скадовськ, Сиваш, Любимівка, Олешки та ін. Але найчастіше він бував у Новій Каховці та Каховці, де місяцями жив разом з будівниками ГЕС. Олександр Перович згадує: «Я люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу… І нігде мені не хотілося б так жить, як тут, на чудесному рідному березі. Нігде й ніколи я не проймався так любов`ю до людей, як тут…» Саме тут він працював над своєю «Поемою про море». Це був найскладніший з усіх Довженкових сценарїїв. Про свій майбутній фільм автор напише в «Щоденнику»: «Се мусить бути велетенський фільм. Усе, що є в мені святого, весь досвід, талант, усі думки, і час, і мрії, і навіть сни – все для нього».
Відділ мистецтв пропонує вашій увазі віртуальну виставку до 120-річчя від дня народження О. Довженка. Вона поділена на декілька рубрик: «Літопис життя Олександра Довженка», де ви знайдете інформацію про основні віхи життя митця; «Літературний доробок письменника», що вміщує оповідання, повісті, поеми, п`єси, кіноповісті. А розглянути Олександра Петровича як сценариста, режисера і актора пропонуємо в рубриці «Кінематографічна діяльність».
Мета виставки – ознайомити вас з багатогранною діяльністю Олександра Довженка, розкрити його як письменника, художника і карикатуриста, сценариста, режисера і актора, філософа і дипломата, журналіста і оратора.
Віртуальна виставка розрахована на викладачів, учнів, студентів мистецтвознавчого профілю та усіх шанувальників творчості Олександра Довженка.

 

 

 

 

 

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
1819 20 21222324
25 26 2728293031