Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
18.04.2019 06:50

Сольний концерт Дарини Бянової. Вперше у Гончарівці
Багато хто з дитинства навчається грі на різних інструментах, відвідуючи музичні школи. Але далеко не...

17.04.2019 11:55

Вечірка до Всесвітнього дня анімешника
Днями у мистецькій вітальні Херсонський аніме- і Фенді-клуб «ХАК» святкували Всесвітній день...

16.04.2019 07:03

Весняна зустріч в арт-лабораторії
Незважаючи на зливу та вітер, на Білобережжі, у світлиці відділу мистецтв книгозбірні, було людно і по-родинному...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книга в кадрі > Віртуальні виставки > Мистецька спадщина Т. Г. Шевченка > Тарас Шевченко і культура українського народу

Я так її, я так люблю
                                                                                               Мою Україну убогу,
                                                                                               Що прокляну святого Бога,
                                                                                               За неї  душу погублю!
Тарас Шевченко


Слова, які змушують душу тремтіти... Мабуть, ніхто так не переживав, так не любив усім серцем свою Україну, як Тарас Шевченко. Окрім того, що він писав вірші про свою  Батьківщину, малював різні куточки рідної землі, митець звісно ж цікавився культурою країни, в якій він народився.
Особливу увагу Шевченко приділяв такому аспекту культури, як духовні та матеріальні цінності українського народу. Культура та побут українців викликали у поета неймовірне захоплення. У своїй творчості він часто описував звичаї, традиції, святкування та вірування людей, релігійні обряди та просто вечори, які супроводжувались народними танцями. Можливо, його персонажі настільки живі, настільки реальні саме тому, що у кожен створений ним образ Шевченко вкладав усе те українське, що притаманне тільки нашому народові, який жив на той час у скрутних умовах.
Багато дослідників вважають, що саме завдяки творам Шевченка український народ усвідомив себе як окрему націю зі своєю власною культурою. Поет із такою гордістю писав про усі ті духовні цінності, традиції та побут українців, що вони не могли не відчути себе єдиним народом, таким не схожим на інших. Народом, який має свою історію, культуру, мистецтво та, звісно ж, свої права.
Пройшли роки, і постать Шевченка стала ніби символом української культури. Його почали зображати на листівках, поштових марках, йому ставили пам'ятники у різних містах не лише України, а й всього світу, його висловлювання та уривки зі щоденників стали народними прислів'ями та афоризмами, а роковини з днів народження та смерті поета вшановуються з такою почестю, що стають справді значущими культурними подіями в житті народу.
Тож наша рубрика “Тарас Шевченко і культура українського народу” ознайомить вас із літературою, яка може охарактеризувати зв'язок творчості Шевченка з культурою українського народу та їх взаємний вплив одне на одного. Також вам можуть стати у нагоді цікаві дослідження історії Шевченківських листівок як пам'яток культури, погляди митця на культуру і мистецтво та багато іншого.

 

Вхід