Головна Новини Творець пісні, що стала символом нації

Творець пісні, що стала символом нації

03.03.2015 11:26

3 березня виповнюється 200 років від дня народження одного з основоположників національної композиторської школи, автора Гімну України – Михайла Вербицького. Його літургійна творчість, театральна музика, світські хори, солоспіви та інструментальна музика стали важливою часткою церковних богослужінь, театральних вистав, концертного життя і домашнього музикування.
Життя і творчість Михайла Вербицького були сповнені контрастів: нелегке життя сільського священика, матеріальні нестатки, відокремлене життя у глухій провінції від світу великого мистецтва. Але навіть це не вплинуло на  результативність творчої діяльності. Адже у спадок ми отримали не просто пісню, а один із головних державних символів України.
Михайло Вербицький являється одним з перших композиторів на Галичині. 1863 року він створив музику на вірші Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», що нині відома як Державний Гімн України.
Історія гімну починається з 1862 року, після написання вірша “Ще не вмерла Україна” українським етнографом, фольклористом і поетом Павлом Чубинським. Виникнення твору (спочатку як поетичного тексту, а згодом як пісні) пов`язане із суспільно-політичними умовами, в яких жив український народ у другій половині ХIХ ст., а точніше, у 60-ті роки. Певним поштовхом до його написання послужив сербський гімн, поширений серед київської молоді.
Вперше нову патріотичну пісню сам композитор виконав перед студентами, а 10 березня 1864 р. на Шевченківському вечорі в Перемишлі її хорове виконання прозвучало на завершення концерту. Твір відразу набув неабиякої популярності серед національно свідомої української молоді.
У вас є унікальна можливість помандрувати стежками нашої історії і ознайомитись з іще однією видатною постаттю. Відвідавши книжково-ілюстративну виставку “Творець пісні, що стала символом нації”, ви черговий раз нагадаєте собі, що Україна має талановитих синів та доньок, якими вона завжди пишатиметься, і які житимуть у наших серцях.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

12345 6 7
8 9 1011 12 1314
15 1617181920 21
22 23 24 25262728
2930