Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
23.04.2019 09:08

«Образи нерукотворні» сприяють переосмисленню власного світогляду
У світлиці  відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара...

22.04.2019 11:40

Великодній кошик
Найвищою вершиною весняної радості є свято Великодня, яке опановує своєю величністю всіх – від...

22.04.2019 06:44

Мистецтво надає крила
У житті людей творчість займає важливе місце. Адже саме завдяки їй людина може проявити свої здібності,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Знайомтеся – його величність фортепіано

Знайомтеся – його величність фортепіано

25.03.2019 07:31

Кожна річ має свою історію, є вона й у фортепіано. Знати її, безсумнівно, не тільки цікаво, але й корисно. Це допоможе краще розбиратися в музичних стилях. За минулі триста років (а саме стільки часу лунають звуки фортепіано на планеті) майже всі великі композитори писали музику для цього інструменту, і багато хто з них став знаменитим саме фортепіанними творами. Історично склалося, що цей інструмент має на суспільство в цілому більший вплив, ніж будь-який інший, незважаючи на його відносну молодість.

Незалежні дослідження показали, що навчання грі на фортепіано благотворно впливає на дітей, вони мають кращу успішність з інших предметів, більш дисципліновані, мають терпіння та кращу координацію. А німецькі вчені встановили, що мозок піаністів є ще й найбільш продуктивним. Важливо навчатися грі на фортепіано або на іншому клавішному інструменті тільки у професіоналів своєї справи.

Зважаючи на такі цікаві обставини, працівники відділу мистецтв організували книжково-ілюстративну озвучену виставку «Фортепіанний вернісаж».

З літератури, що представлена на ній, можна дізнатися цікаві відомості про творців звукової палітри музичного мистецтва – композиторів та виконавців світу, про еволюцію самого інструмента.

Корисними для професійних та майбутніх музикантів стануть рубрики «Шлях до майстерності піаніста» та «Фортепіанний тренд». Тут і нотні видання з творами для фортепіано, і навчально-методичні посібники. Окремо представлені нотографія, словники та енциклопедія для дітей шкільного віку (яка, до речі, буде цікавою і для дорослих).

Виставка гармонійно поєднується з експозицією вишитих робіт на музичну тему Галини Міхєєвої «І нитка стелиться, як музика душі…».

Звичайно, ніяка книжка, ніякі розповіді про музику не змусять її полюбити, хоча й допомагають її розуміти. Щоб усі набуті з книг знання не залишилися мертвими, потрібно слухати музику. Саме для цього виставка оснащена програвачем, через який можна прослухати грамплатівки із записами музичних творів знаних у всьому світі творців українського та світового фортепіанного мистецтва.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід