Зустріч з українською письменницею, журналістом-міжнародником Ганною Гороженко
У залі каталогів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара 14 січня відбулось вже третє засідання краян в рамках проєкту «Самоцвіти України». Близько сотні шанувальників сучасної української літератури мали унікальну можливість зустрітися з нашою землячкою, відомою українською письменницею, журналістом-міжнародником Ганною Гороженко. На зустрічі поважні місцеві журналісти на чолі із головою Херсонської обласної організації НСЖУ Валерієм Долиною та майстри красного письменства разом із творчою юнню з Херсонської загальноосвітньої школи №13 та Херсонського професійного ліцею харчової промисловості поринули у світ історичних відкриттів про славну минувшину української аристократії ХVIII століття, яка брала безпосередню участь у розбудові капіталістичної Європи. Ми дізналися про надзвичайно захоплюючі і неординарні факти з життя яскравої представниці українського народу – княгині Ізабелли Любомирської. Саме вона і є головною героїнею нового історично-пригодницького роману Ганни Гороженко «Воля Ізабелли», деякі примірники якого були люб’язно подаровані авторкою з дарчим надписом обласній книгозбірні ім. Олеся Гончара та бібліотеці-філії №14 імені Миколи Чернявського.
Нагадаю, що роман нашої землячки Ганни Гороженко «Воля Ізабелли» наприкінці 2019 року вийшов друком у Харківському видавництві «Фоліо» і вже зараз входить до десятки кращих історичних романів сучасної України.
Школярі та студенти у спілкуванні із засновницею відділу міжнародних новин на «5 каналі» Ганною Гороженко, яка понад 5 років була спецкором телеканалу «Інтер» у Лондоні (Великобританія), а нині працює редактором відділу міжнародних нових на телеканалі «СТБ», мали радість дізнатися про особливості роботи на ниві журналістики, що, певно, додасть їм наснаги у виборі професії свого життя.
На заході присутні почули від засновника і модератора проєкту «Самоцвіти України» Олега Олексюка цікаві факти із життя Василя Великого, дізнатися про особливості улюбленого свята Василя, якого українці та інші європейські нації завжди вважали покровителем землеробства, і саме тому в цей день основним обрядом було засівання осель збіжжям. Перший посівальник на Старий Новий рік, як правило, приносить у дім щастя.
Увіруємо, що наші засівання історичної правди у душі земляків сприятимуть миру та щастю в оселях Соборної України. А щедрівки у виконанні народного ансамблю народної пісні «Червона калина» обласного Палацу культури (кер. – Ганна Гура) та сучасні українські пісні у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокалістів Богдана Палія сприятимуть відродженню української духовності та культури на теренах смаглявої Таврії.
Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту «Самоцвіти України».
Коментарі