Архітектура. Синтез тимчасового й вічного
Навряд чи хтось стане сперечатися з тим фактом, що будівництво є однією з найбільш важливих професійних сфер у житті суспільства. Важко навіть уявити собі світ без усіх тих досягнень у галузі архітектури, якими з таким задоволенням користуються сучасні люди. Природно, що історія будівельного досвіду людства налічує не одну тисячу років. За цей час назбиралося безліч цікавих історичних фактів.
Окрім Всесвітнього дня архітектури (перший понеділок жовтня), 1 липня українці відзначають День архітектури України – національне професійне свято українських архітекторів. Ця дата встановлена 24 роки тому на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури.
У відділі мистецтв функціонує книжково-ілюстративна виставка «Віки і мить», на якій представлена література, що розкриває тему українського та, зокрема, херсонського зодчества. Історія, цікаві факти про пам'ятки національної культурної спадщини – перлини української архітектури, маршрути та поради для мандрівника. Тут ви знайдете досить цікаве видання «Грані світу. Україна – Японія», в якому описується спорідненість української та японської дерев'яної архітектури. Ознайомившись з ним, ви зрозумієте, що далекі за відстанню народи можуть бути дуже близькими за духом...
Українська архітектурна традиція самобутня та неповторна. Хочеться вірити, що нова генерація вітчизняних архітекторів успішно її продовжить і зробить все, аби життєвий простір українців був красивим, затишним і комфортним.
Коментарі