Берегиня української пісні
75 років тому, 14 жовтня 1943 року, у селі Корещина Великокринківського району (зараз Глобинський) на Полтавщині народилася Раїса Опанасівна Кириченко (дівоче прізвище – Корж).
Раїса Кириченко – знакова постать української пісенної культури. Герой України, Народна артистка України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, повний кавалер ордена княгині Ольги, почесний професор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Співачка написала книгу спогадів, в яку включила 18 знакових творів. Серед них і «Хата, моя біла хата», і «Мамина вишня», і «Дорога до матері», і «Я козачка твоя», і «Чураївна» – усі найулюбленіші для українців пісні. Пропускаючи слова пісень через себе, Раїса Опанасівна своєю харизмою так увиразнювала їх, що слухачі свято вірили: співається не про світ навколо, а про світ, частинкою якого є вони самі.
У 60-х роках Раїса Опанасівна співала у музичному колективі в Херсоні, але зрозуміла, що хоровий і разом з тим естрадний колектив – не для неї. З 1968 по 1987 роки вона була солісткою Черкаського народного хору.
Слава її зростала. Спочатку прийшло народне визнання, а потім і державні нагороди. Велика кількість її прихильників була й за кордоном, вони неодноразово запрошували її до себе, щоб ще раз побачити й почути «справжню українку». Співачка несла своє мистецтво достойно, а життя, прожите нею, було чистим і світлим.
31 жовтня 2003 року Указом президента України «за видатний особистий внесок у справі збереження і примноження національного пісенної спадщини, багаторічну творчу діяльність» Раїсі Кириченко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.
9 лютого 2005 року Раїса Опанасівна померла через хворобу серця у віці 61 року. За заповітом похована поруч з матір'ю в с. Корещина Глобинського району Полтавської області.
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка за участю Володимира Пащенка, Микола Ляпаненко і Олексія Чухрая відкритий музей Раїси Кириченко.
14 жовтня 2009 року символічну білу полотнину урочисто скинули з пам’ятника (автор – заслужений художник України Микола Цись) – погруддя Раїси Кириченко на гранітному постаменті. Вже 9 років поспіль 14 жовтня, у день народження Раїси Кириченко, та на поминальні дати до підніжжя постаменту лягають квіти шанувальників творчості нашої великої землячки. Українською пісенною Меккою називають малу батьківщину Раїси Кириченко. У Глобинському районі Полтавської області, у селах Корещина й Землянки, живуть славні трударі, хранителі пам’яті своєї незабутньої краянки.
Раїса Опанасівна була красивою жінкою, що своїм неповторним голосом несла у світ нашу пісню. Вона була, є і буде в пам’яті людей берегинею скарбниці українського пісенного мистецтва.
У відділі мистецтв можна почути чарівний спів Раїси Кириченко, скориставшись фонотекою, та більш детально дізнатися про життя та творчість співачки зі збірника наукових праць «Творчість Раїси Кириченко в культурному просторі України на покордонні XX-XXI століть» .