«Бітлз» все ще з нами!
У всьому, що пов'язано з групою «The Beatles», є щось всеосяжне, надприродне і зумовлене – слава швидкоплинних років існування та наступних десятиліть визнання.
Естетика часу, в якому розгорталася ця історія, неспроста приваблює багатьох і досі. Дівчата в яскравих сукнях, хлопці з зачісками у стилі «рокабілі», громіздка, як на сьогодні, але така атмосферна техніка, вініл, стильні ретро-автомобілі – милуватися візуальною культурою 60-х можна нескінченно.
Прогрес «Бітлз» може надихнути і музиканта, та й взагалі будь-яку людину. Звичайні ліверпульські хлопці стають легендами, послухати їх приходять вже не крихітні клуби, а цілі стадіони, невигадливі рядки про любов і вічні «yeah, yeah, yeah» виростають до справжньої поезії, в їхній музиці з'являються експерименти і новаторські прийоми – і в основі всієї цієї метаморфози лежать віра, дружба, талант і, звичайно, величезна праця.
Цікаво, що в Америці «бітломанія» почалася завдяки 15-річному тінейджеру Маршу Альберту з Меріленду. Подивившись новинний випуск про гурт, Альберт зателефонував на вашингтонське радіо й запитав: «Чому ж в Америці не крутять таку музику?» Діджей додав до ефіру композицію «I want to hold your hand», після чого й інші радіостанції блискавично включили «Бітлз» у свій репертуар.
Хлопці з «Четвірки Ліверпуля» стали першопрохідцями багато в чому: друкували тексти пісень на обкладинці альбому, знімали кліпи, виступали на стадіоні, поміщали на обкладинку символ (конкретно – Жовту субмарину), ну і звичайно ж, першими позували з «рок-н-рольною козою».
Так чому ж «Бітлз», як і раніше, залишаються популярними? Зазвичай ми пояснюємо це тим, що вони відобразили свій час, були дзеркалом 60-х років минулого століття, за яким багато хто іноді сумує.
Пропонуємо вам віднайти свою відповідь на це питання, відвідавши відділ мистецтв Гончарівки, де можна послухати «бітлів» на вінілових платівках і почитати про них книги, представлені на книжковій виставці «"The Beatles" – живі!», яка експонована до дня народження Пола Маккартні – одного з засновників цієї феноменальної групи.
Підготувала Ольга Руптанова
Джерела:
- Воробьева Тамара Александровна. История ансамбля "Битлз"/ Т.А. Воробьева; ред. Е.В. Гуляева - Л. : Музыка, 1990.
- Буркин Юлий Сергеевич. Осколки неба, или Подлинная история БИТЛЗ/ Ю.С. Буркин; К. Фадеев; отв. ред. Л. Михайлова - М. : Эксмо, 2008.
- Багиров Алексей Нураддинович. "Битлз" - любовь моя/ А.Н. Багиров; ил. С.М. Резников - Мн. : Ред. журн. "Парус", 1993.
- Дэвис Хантер. Битлз: авториз. биогр. : пер. с англ./ Х. Дэвис - М. : Радуга, 1990. - 444 с.
- Шмидель Готтфрид. Битлз. Жизнь и песни: пер. с нем./ Г. Шмидель - М. : Музыка, 1989. - Перевод изд.: Die Beatles. Ihr Leben und ihre Lieder / Gottfried Schmiedel (Leipzig).
- Битлз: факты биографии "Битлз"/ сост. П. Данилюк, сост. А. Коварев, сост. А. Коршунов - М. : Мегаполис-континент, 1990.