Головна Дозвілля Клуби за інтересами Клуб любителів мистецтва "Ліра"
Клуб любителів мистецтва "Ліра"

Клуб любителів мистецтва "Ліра"

Дзвенять струни "Ліри"

Ось уже майже 40 років поспішають лірівці — справжні шанувальники мистецтва — на свої щомісячні зустрічі, щоб поспілкуватися, послухати музику, поезію, помилуватися картинами художників, ще раз прилучитися до світу мистецтва. Варто відзначити, що люди, які приходять сюди, по-особливому прекрасні. Вони не лише залюбки діляться своєю творчістю, а й самі вміють вислухати і оцінити інших.
Перше засідання клубу любителів мистецтв “Ліра” відбулося 28 березня 1978 року. Але струни “Ліри” продовжують звучати і сьогодні. За три десятиріччя клуб згуртував навколо себе людей, закоханих у прекрасне. Гортаючи сторінки фотолітопису "Ліри", захоплюєшся тим, скільки цікавих, творчих людей та колективів побували на засіданнях клубу: театральні актори, артисти філармонії, самодіяльні аматори, художники, поети, композитори, журналісти, режисери... Насолоду від спілкування з високим мистецтвом не раз дарували "лірівцям" народні артисти України А. Манойло, В. Чорношкур, заслужені артисти України В. Гурба, Х. Ширінський, О. Гоноболін, Н. Лелеко, В. Дронова та солісти З. Колісниченко, С. Піщевська, лауреат І Всеукраїнського конкурсу гумору Л. Солецький.
Незабутніми залишилися зустрічі з народним художником України В. Чуприною, членами спілки художників України О. Бережним, Г. Петровим, Ф. Кідером, І. Белічем, а також знайомство із творчістю Георгія Васильовича Курнакова – співця пейзажу таврійських степів, дніпровських плавнів.
Люди, які приходять до клубу, по-особливому прекрасні. Багато хто з них відвідує клуб із дня його створення, приходять цілими родинами, зі знайомими, сусідами. Найбільш активними членами зібрання є сім'ї Іванових, Бедриків, Себелевих…
Кожна зустріч у клубі – це маленьке свято душі. Окрасою багатьох клубних вечорів були зустрічі з письменником М. Братаном та композиторами В. Плаксєєвим, В. Другальовим… Багато разів звучала народна пісня, яка приходить до нас зі співом наших батьків та дідів. Хто не був зачарований піснями народної хорової капели під керівництвом заслуженого працівника культури України М. Бакалінського. Як колоритно звучала українська народна музика у виконанні оркестру під керівництвом заслуженого працівника культури України В. Кисіля.
Народне мистецтво – це сама душа народу, втілена в творах різьбярів і вишивальниць, гончарів і ковалів, килимарниць і склоробів. З неповторними роботами знайомили членів клубу вишивальниці Т. Захарова, Т. Поліванна, різьбяр В. Карпекін, а з унікальними речами з бісеру  та флористики  - Н. Титова, Г. Руденко. Яскравим проявом атмосфери духовності "Ліри" є слова члена клубу, фотохудожника Ростислава Швеця: "...наш клуб для більшості з нас став невід'ємною частиною життя".
Працівники відділу мистецтв допомагають "лірівцям" поглибити знання з різних видів та жанрів мистецтва, цікаво організовують їх дозвілля. Тільки той, хто часто відвідує виставки, буває на концертах, читає книги з історії мистецтва, музики, театру, кіно може навчитися бачити і цінувати твори мистецтва.
Якщо Ви бажаєте проявити свої творчі здібності, духовно збагатитися, то неодмінно завітайте на вогник “Ліри”. Телефон: 26-16-87
 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13141516
17181920212223
242526272829