Головна Новини «Херсонський чародій»: до 125-річчя від дня народження Г.В. Курнакова

«Херсонський чародій»: до 125-річчя від дня народження Г.В. Курнакова

23.04.2012 09:31

12 квітня відбулася низка заходів, приурочених до 125-річчя від дня народження Г.В. Курнакова. Відомий український художник народився 11 квітня 1887 року в Маріуполі, а дитячі роки і перше знайомство з мистецтвом відбувалося вже в Херсоні. Професійну освіту здобув у Київському художньому училищі, де викладали такі відомі митці, як О. Мурашко та Ф. Кричевський.
Георгій Васильович оспівав наш край у своїх творах, створивши до трьох тисяч робіт, колекцію яких заповів Херсону. Приділяв увагу художникам-аматорам, заснував студію «Дніпровська палітра», яка довгий час працювала і після нього. Згодом О.М. Черненко знову об'єднав майстрів народного мистецтва у cпілку з однойменною назвою, яка популяризує прикладне мистецтво Херсонщини, відшукує нові імена, одне з яких – Ірина Іванюк, художниця з Високопільського району. Її роботи були презентовані на третьому поверсі бібліотеки. Так як сама Ірина не змогла приїхати, відкривали виставку завідувачка відділом документів з мистецтва Тетяна Краснолуцька, голова спілки «Дніпровська палітра» Олег Черненко, його заступник Юлія Ситник. Від імені художниці персональну виставку «Про що співає душа» представив начальник відділу культури і туризму Високопільської районної державної адміністрації Капелюшник Володимир Володимирович.
На другому поверсі в «Казковому диванчику» був організований майстер-клас. Майстрині «Дніпровської палітри» разом із учнями Херсонської гімназії №6 виготовляли писанки.
У цей же час у вітальні проходило засідання майстрів народного мистецтва. Присутні були ознайомлені з книжково-ілюстративною виставкою до 125-річчя Г.В. Курнакова «Херсонський чародій». Виступили його учні Володимир Гончаренко, член Національної спілки художників України (деякий час був керівником студії «Дніпровська палітра»), та Ростислав Швець, член Національної спілки фотохудожників України.
Т. Краснолуцька провела бібліографічний огляд літератури. Присутні мали змогу погортати найновіші книги, альбоми, познайомитися з колекцією СД-дисків. А такі періодичні видання, як «Деко», «Художественный совет» надихнули майстрів на нові ідеї, які вони, можливо, втілять у своїй творчості.
Тож перший спільний захід спілки «Дніпровська палітра» та відділу документів з мистецтва пройшов конструктивно.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 131415 16 17
1819 20 21222324
25 26 2728293031