Малюйте просте й складне! До Дня художника України
Чи замислювалися ви, чому люди малюють? На перший погляд питання здається досить банальним, на кшталт: «Чому люди танцюють?», «Навіщо люди ходять до ресторану, якщо можна їсти вдома?» тощо. Насправді, якщо копнути глибше й піти від формальних відповідей «тому, що це моя робота» або «тому, що це мені подобається», можна знайти ту саму мотивацію, яка спонукає нас малювати.
Нашому тілу вигідно, коли ми малюємо.
Ви, скоріш за все, помічали, що, коли ви напружені або сумуєте, то починаєте ходити туди-сюди, розгойдуватися на стільці або... малювати каракулі. Малюйте! Це добряче допомагає позбавитися від негативних емоцій!
Друга причина любові до малювання родом із далекого дитинства.
Тільки-но до рук малечі потрапляють олівці або маркери, вони починають малювати, та не тільки на папері, а й на стінах, підлозі, меблях. Знайомо? Дітей заворожує сам процес, коли з «нічого», завдяки їхнім діям, з'являється шматочок нового світу. Спробуйте робити це разом із ними. Це – елемент арттерапії.
Якщо ви дуже хочете малювати, але соромитеся це робити, тому що «не вмієте», візьміть вподобану картинку й просто розфарбуйте її. Особливо це доречно робити, коли треба вирішити якусь проблему, а не виходить. У режимі монотонної праці ліва півкуля розслабляється, перестає ставити обмеження, і відповіді на питання приходять самі – легко й невимушено.
Малювання – можливість показати іншим побачену вами красу.
Можна, звичайно, зробити фотографію. Але якщо ви не професіонал, то у вас просто не вистачить майстерності, аби фото передало всі необхідні емоції і відчуття. А живопис може передати і чудові переливи барв, і емоції, і настрій.
Нещодавно деякі вчені заговорили про те, що малювання можна сприймати і як вроджену особливість людини – таку собі форму мови. Тому малюйте і вчіться цієї майстерності.
11 жовтня – День художника України, який діячі мистецтва щорічно відзначають у другу неділю жовтня. Традиційно цього дня всі українські художники отримують поздоровлення від представників влади, а тим, хто найбільш відзначився, вручаються державні нагороди і звання – «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений художник України», «Народний художник України».
Відділ мистецтв Гончарівки вітає всіх причетних до цього чудового мистецтва з Днем художника! Бажаємо натхнення, невичерпного оптимізму, якісних пензлів і фарб, а найголовніше – успішних виходів за рамки!