Головна Новини Медитація в сучасному світі

Медитація в сучасному світі

13.11.2018 09:24

У сучасному світі медитація набуває все більшої популярності. В офісах великих компаній, таких як Google, Apple, Facebook, існують спеціальні кімнати для медитування. Навіть психологи у своїй практиці також використовують різні техніки медитації.

Тож що це? Модне захоплення, тренування мозку, чи допомога для покращення стану здоров’я? Для чого потрібна медитація, як виглядає людина, яка медитує, та де краще це робити? Відповіді на ці та інші питання намагався надати Артем Матьовка під час семінару «Медитація в сучасному світі», що пройшов 11 листопада в рамках МКЛМ «Free time».

Людина може медитувати, просто сидячи у маршрутці чи на прогулянці з собакою. Це – внутрішній процес, розумова практика, яка не потребує спеціального приміщення, одягу, предметів. Існують об'єкти медитації, наприклад: книга, коли ми її читаємо; риба, коли її ловить рибак; гроші, коли бізнесмен боїться їх втратити.

Дізналися також і про види медитації. Мовчазна – медитація в порожнечу. Японські самураї на стіні малювали крапку і довго на неї дивились. Звукова – мантра-медитація, яка є дуже давньою і сильною. Слово «мантра» в перекладі з санскриту означає «ман» – розум та «тра» – очищення, піднесення. У сучасному світі люди, щоб очиститись та заспокоїтись, починають пити, курити, вживати наркотики. Все це одурманює, допомагає на деякий час забути про проблеми. Завдяки ж дивовижним звукам мантри можна звільнити свій розум від нав'язливих думок, образів, переживання та тривоги.

На семінарі розглянули три техніки медитації: дві індивідуальні – дихальна «Гауранга Пранайяма» і медитація на чотках «Джапа Йога», а також колективну – «Санкіртана» з використанням музики.  Для кращого сприйняття Артем роздав картки з текстами мантр та чотки. Крім того, він показав, як правильно сісти, тримати чотки, дихати діафрагмою.

Завершуючи зустріч, Артем наголосив, що ефективність медитації залежить від двох факторів – уваги та регулярності. Після чого учасники ще довго не розходилися, продовжили дискусію з приводу почутого на семінарі. Гарним доповненням до обговорення стало чаювання зі смачним тортом, який приготувала Маша, – дружина Артема.

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11121314 15 16 17
181920 21 22 2324
25 26 2728 29 30