Мистецтво між рядків
Згадуючи улюблені книжки нашого дитинства, ми зазвичай називаємо їхніх авторів, але дуже рідко можемо пригадати, хто ці видання проілюстрував.
І це вкрай несправедливо, адже якісь сюжетні перипетії ми вже ледь пригадуємо, а ось образи улюблених героїв лишаються у пам’яті назавжди: нам уже важко уявити Пеппі Довгапанчоху, мумі-тролів, Гаррі Поттера чи васюківських тореадорів Павлушу та Яву інакшими за тих, якими їх побачили вперше.
Ілюстрації мають тривалу історію – починаючи з малюнків у печерах, які прикрашали, несли певну інформацію і створювали розповідь як форму візуального спілкування.
Підтвердженням сили ілюстраторського впливу є те, що багато класичних текстів лишаються незмінними для кількох поколінь, але саме завдяки ілюстраторам давні твори осучаснюються і стають нам не менш близькими, ніж нашим батькам.
В Україні ніколи не бракувало талановитих художників!
Знайомтесь! Ви могли не знати їхніх імен, але роботи цих українських ілюстраторів прикрасять бібліотеку кожного вибагливого читача.
Топ 5 українських ілюстраторів
Для творчих людей, які мріють реалізувати себе у цій професії, у фондах нашої книгозбірні є багато цікавих видань, зокрема покрокова інструкція «Як стати успішним ілюстратором» Дерека Бразела та Джо Девіса. Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації, що викладені у книзі, допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів.
Звичайно ж, від самого раннього дитинства потрібно прищеплювати дітям хороший смак. Читання – не виключення. Але як зрозуміти, що краще для вашої дитини?
Обирайте ті книги, ілюстрації в яких подобаються вам самим. Гармонійні й спокійні, але такі, що привертають увагу і пробуджують фантазію. Приходьте до Гончарівки, ми допоможемо вам обрати найцікавіші видання для будь-якого віку та на будь-який смак!
Ольга Руптанова