Музичні історії
Сьогодні, у Міжнародний день музики, ми вітаємо всіх музикантів зі святом, яке, за рішенням ЮНЕСКО, вперше відзначили в 1975 році.
Музика – це не просто звуки і не просто справа, а значно більше. А ще з музикою пов’язані безліч пригод і цікавих історій. Наприклад, таких:
- Хто не співав на день народження «Happy Birthday to You»? Звісно, всі. Але чи знали ви, що безкоштовно її співати можна лише у колі друзів або сім’ї. Якщо ж захочете використати цей сингл у своєму кіно, то доведеться заплатити власникам авторських прав чималі гроші.
- В деяких країнах є музичні дороги. Якщо їхати ними з певною швидкістю, то вібрація перетворюється на музику. Погодьтесь, що це дуже оригінальна забавка для туристів?
- Існують безшумні дискотеки. Людям просто роздають бездротові навушники, й вони навіть можуть вибирати між кількома діджеями собі музику. Особливо такі дискотеки доцільні в районах, де заборонений шум пізньої пори.
- Музика реально допомагає у спортивних тренуваннях. Із музикою втома відчувається менше, краще розвивається витривалість.
- Зигмунд Фрейд ненавидів музику. Доходило до того, що він не відвідував ресторани, в яких грав оркестр. Він навіть із дому викинув фортепіано сестри.
- Хіт гурту Deep Purple «Smoke on the water» занесений у Книгу рекордів Гіннеса, цю пісню виконала величезна кількість рок-музикантів.
- Гучна музика в автомобілі – це не тільки загроза безпеці руху, а й потенційна загроза здоров'ю. Тому в кожному районі Нью-Йорка існує певна шумова межа, за перевищення якої накладається штраф.
- Найпопулярнішою весільною музикою в США є пісня Вітні Г'юстон «I will always lоve Yоu». За дивним збігом обставин, вона ж – найпопулярніша похоронна пісня у Великобританії.
- У середні віки пацюків виводили з міст сопілкою. Існувала навіть спеціальна професія: дудар-щуролов. До речі, коли недавно в одному старовинному англійському замку відбувся рок-концерт, щури із замку теж начисто зникли.
- Одного разу трапилося так, що Карузо прийшов у банк без документа, що засвідчує особу. Оскільки справа не терпіла зволікань, знаменитому клієнту банку довелося заспівати касирові арію з «Тоски». Вислухавши відомого співака, касир погодився, що його виконання засвідчує особу одержувача та видав гроші. Карузо, розповідаючи цю історію, потім зізнавався, що ніколи ще так не старався співати.
Нехай музика завжди допомагає радіти життю: думати про прекрасне, любити, цінувати й насолоджуватися. Зі святом!