Найулюбленіший вид кіномистецтва
Що може бути краще, ніж дивитися мультики? Від них буквально неможливо відірватися! А ви знаєте, що перший мультфільм з'явився 144 роки тому? Його придумав французький інженер Еміль Рейно. У ті часи телевізора й кіно ще не існувало, тому перші мультики дивилися за допомогою спеціального пристрою під назвою «праксиноскоп». Він був схожий на миску з наклеєними всередині картинками. Щоб подивитися мультик, миску обертали, як дзиґу, й картинки оживали.
6 квітня весь світ відзначає «мультяшне» свято – Всесвітній день мультфільмів!
Ця дата заснована в 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно. Цього дня аніматори всієї земної кулі обмінюються програмами фільмів і влаштовують перегляди для вдячної публіки.
Для дітей дошкільного віку одним із засобів виховання є саме мультфільми. Вони мають величезний потенціал у духовно-моральному вихованні, розширюють уявлення про навколишній світ, знайомлять із новими словами, явищами, ситуаціями, демонструють приклади поведінки, що сприяє соціалізації дітей. Як і книги, фільми та музика, мультфільми серйозно впливають на формування особистості, тому дуже важливо дивитися, читати й слухати дійсно якісний продукт.
Найулюбленішим для багатьох поколінь і найвдалішим анімаційним уособленням української тематики було визнано мультфільм «Жив-був пес». Він опинився на першому місці в сотні кращих мультиплікаційних фільмів, знятих за 100 років! Знахідкою і окрасою цього мультфільму послужив музичний супровід: працівники Інституту фольклору та етнографії НАН України подарували автору Едуарду Назарову пісні, записані на магнітофонну котушку в українських селах. Над сценарієм мультиплікатор працював цілий рік. Результат перевершив усі очікування.
А коли на екрані з'являються троє нерозлучних друзів – українські козаки – веселі персонажі, відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами, глядачі відразу ж впізнають улюблених героїв мультсеріалу «Як козаки...», авторство якого належить кінорежисеру, художнику, народному артисту України Володимиру Дахну.
Детальніше про українського мультипликатора та його творчість ви дізнаєтеся з книги Алли Підлужної «Код Володимира Дахна». Це ілюстроване видання представлено на нашій книжково-ілюстративній виставці «МультПортал», яка експонована у відділі мистецтв спеціально до Всесвітнього дня мультфільмів. На ній також знаходяться вінілові платівки з музикою з улюблених мультиків та аудіоказками, за мотивами яких створено чимало прекрасних мультфільмів, і книги про мистецтво мультиплікації й знаменитих мультиплікаторів світу. Скориставшись QR-кодом, можна дізнатися кілька цікавих фактів про найпопулярніші мультиплікаційні фільми.
Мультфільми недарма займають особливе місце в наших серцях. Нам хочеться їх переглядати й занурюватися у світ казки знову і знову, а іноді знайомі історії відкриваються з абсолютно іншого боку. Приходьте до відділу мистецтв Гончарівки та пориньте у чудовий світ мультфільмів!