«Постлокдаунський» захід артлабораторії об’єднав краян
30 січня у Гончарівці відбулося засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата». Згадали про 103-тю річницю бою під Крутами та 130-річчя від дня народження відомого українського поета Павла Тичини. Звучали вірші та пісні, присвячені цим важливим для відродження історичної пам’яті подіям.
У рамках зазначеного проєкту учасники заходу мали змогу познайомитися з виробами мистецтва капітана другого рангу у відставці, майстра різьби по дереву Василя Сороки та вишитими бісером картинами майстрині Оксани Олексюк, яка традиційно ще й пригостила завсідників та гостей «Української Хати» яблучним пирогом власного приготування. Почастували гостей і піснями у виконанні народного артиста України Харіса Ширінського та лауреатів всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяни Дудкіної і Миколи Павловського, останній, до речі, вперше виступав з власною піснею на сцені Гончарівки.
Також порадували присутніх своїми новими авторськими знахідками лауреати Першого мистецького online-фестивалю «ХатаФест», молоді поети Тетяна Мацак з Добропілля Голопристанського району, Світлана Кошолап з Надеждівки Білозерського району і Тетяна Леонт’єва. Дарунком для переможців зазначеного фестивалю стала прем’єра пісні Павла Панченка на слова Олега Олексюка «Добропілля» у виконанні хору «Наша пісня» Херсонського обласного Палацу культури (керівник – Павло Панченко).
Під час традиційного розділу засідання «Вільний мікрофон» молоді херсонські поети Альона Мовчан, Марина Сакара, Любов Баліна, Надія Ратушко та інші прочитали свої нові авторські поезії. Сказав своє вагоме слово й голова Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів України Валерій Долина. Він вручив дипломи з призами переможцям фестивалю «ХатаФест», які прибули на засідання артлабораторії. Ще близько 130 учасників отримають дипломи в режимі онлайн.
Загалом перший «постлокдаунський» захід артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» відбувся хоча й з глядачами в захисних масках, проте на емоційно піднесеному рівні, де панувала любов до рідного краю, до родинної мови та української пісні.