Стеренок. Життєвий шлях

Яке це щастя,
що стають піснями -
моя любов, і думки,
і твої слова.
В.П. Стеренок


Валентин Павлович Стеренок народився 4 квітня 1934 р. в м. Кронштадт, де й минуло його нелегке дитинство.  Саме в цьому легендарному російському місті майбутньому музиканту і композитору довелося перенести блокаду.
У 1946 році сім'я Стеренків переїжджає в Херсон, на батьківщину. Валентин Павлович закінчує Херсонське музичне училище і в 1952 році влаштовується музикантом в обласну філармонію. Він потрапляє в оточення талановитих солістів, музикантів, для яких служіння мистецтву було повсякденною потребою душі.
За 10 років В. Стеренок робить завидну кар'єру в Херсонській філармонії: починав баяністом, акомпаніатором, був концертмейстером, художнім керівником. Одночасно завершив навчання в Харківському інституті культури.
Молодого здібного музиканта примітили і запросили в  славетний Волзький народний хор. І там, завдяки підтримці відомого композитора Григорія Пономаренка, В. Стеренок уже сам одну за одною пише пісні. Вони постійно звучать у конкурсних програмах у виконанні професійних і самодіяльних солістів. Так, у Дніпропетровську на Всесоюзному конкурсі естрадної пісні у супроводі знатного симфонічного оркестру (керівник Юрій Силантьєв), за свою пісню “Северные лани” В. Стеренок одержав диплом. А в черговому Московському конкурсі була відзначена пісня «В огне закалялась сталь». Диплом композитору вручив особисто маршал І. Баграмян. За півстоліття творчої діяльності В. Стеренок був володарем всіляких призів і нагород, лауреатом багатьох фестивалів - і всесоюзних, і міжнародних.
Бездоганна і його гра на баяні: він акомпанує Народній артистці Росії Людмилі Зикиній, солісту Большого театру  Михайлу Кисельову. Безпосередню участь баяніст брав у концертній програмі “Зірки України”.
Чотири роки Валентин Павлович проходив службу в ансамблі  Південної групи військ у Будапешті.
Гастрольне життя остаточно і безповоротно захопило музиканта. Творчі поїздки розтяглися на довгі роки: Середня Азія, Кавказ, Далека Північ, Далекий Схід... В. Стеренок подорожує всюди, виступає з непохитним бажанням. Вся Україна, весь колишній Радянський Союз були величезним концертним залом мільйонів любителів пісні. А ще й виступи за кордоном:  Німеччина, Болгарія, Чехія, Польща...
Якийсь час В. Стеренок працював у місті алмазодобувачів ― Мирному, де був директором школи мистецтв і депутатом міськради. Але його концертна діяльність продовжилась і там. Він виступав перед будівельниками БАМу, шахтарями, оленярами. Як результат таких зустрічей ― народження пісень про Північний край.
Однак, ріднішого і кращого краю ніж Херсон на землі не знайшлося.
Перефразуючи відоме прислів'я письменника Юрія Олеші ― «Жодного дня без рядка», можна вважати, що В. Стеренок додержується правила «Жодного дня без ноти». Він, як і колись, не розлучається з баяном, пише пісні. Бо пісня жити допомагає...


Леонід Марченко,
член Національної спілки
письменників України,
Національної спілки
журналістів України

Календарь событий

  1 23456
7 89 10 1112 13
14 15 16 17 181920
21 22 2324252627
28293031