Щирий вокальний до 100-річчя Платона Майбороди
17 грудня відбувся вокальний вечір до 100-річчя відомого українського композитора Платона Майбороди. В історію української музичної культури він увійшов як митець виняткового таланту, славетний композитор-пісняр.
Платон Майборода народився 1 грудня 1918 року на Полтавщині, у родині, де знали і співали багато пісень, любили грати на музичних інструментах, влаштовували концерти. Тож не дивно, що в такій сім’ї виросли справжні таланти.
Першим у музичне мистецтво прийшов старший брат Платона – Георгій, з дня народження якого 1 грудня виповнилося 105 років. Його ім’я ми згадали вокальним твором «Запливай же, роженько весела» у виконанні лауреата міжнародних конкурсів, солістки Херсонської обласної філармонії Лейли Шерзай. Концертмейстер – студентка Херсонського музичного училища – Юлія Копейко.
Потім перейшли до яскравої пісенної творчості Платона Майбороди. Пісня «Моя стежина» відгукнулася болем і, водночас, радістю у душах слухачів. Із вальсової стихії, що так захоплювала композитора, прозвучала «Пісня про вчительку» у виконанні Тетяни Дудкіної під акомпанемент Анатолія Москаленка (керівник народного хору Херсонського обласного будинку культури «Дніпровські передзвони»). Із фольклорних обробок композитора студентка ІІ курсу вокального відділення Херсонського музичного училища Радміла Лісак (викладач Світлана Піщевська) виконала пісню «Ой, заграйте музики».
Присутні дізналися про авторську долю та творчий доробок композитора, який складається з понад 200 пісень, музичні твори до 16-ти театральних вистав, 17-ти кінофільмів та цікаві історії народження пісень. Наприклад, пісню «Рідна мати моя» було складено за один день. Ось як це було. Платон Майборода працював над музикою до кінофільму «Літа молодії». В одному з епізодів герой фільму пригощає свою подругу сніданком, що був дбайливо загорнутий матір’ю у вишитий рушник. Це і був образ материнської любові, який композитор розкрив у пісні. Важливим моментом, про який необхідно пам’ятати, стало те, що Платону Майбороді – єдиному з українських композиторів – вручили диплом «За кращу пісню ХХ століття» посмертно. Її із задоволенням прослухали у виконанні народного артиста України Харіса Ширінського. Взагалі ще багато цікавого можна розповідати про щасливу авторську долю цієї талановитої людини…
Остання творча зустріч композитора зі своїми шанувальниками відбулася 30 років тому на ювілейному концерті, де сам автор сидів за роялем у супроводі оркестру. 8 липня 1989 Платона Іларіоновича не стало. Але у духовному житті українського народу його пісні завжди посідатимуть особливе місце.
Коментарі