Головна Новини Старий Новий рік

Старий Новий рік

19.01.2012 14:29

В день Нового року за старим стилем —  14 січня – провели своє перше засідання 2012 року члени клубу любителів мистецтва “Ліра”. Зібралися, щоб привітати  один одного з  зимовими святами і доторкнутися до традицій українського народу. За звичаєм, саме в цей день підлітки засівали. На Херсонщині найбільш похідною була така засіваночка:

А в полі, полі сам Господь ходив,
Сам Господь ходив, зерно розносив.
Діва Марія Бога просила:
“Уроди, Боже, жито, пшеницю,
Жито, пшеницю, всяку пашницю,
Сію, вію, посіваю, з Новим роком поздоровляю.
Будьте здорові з Новим роком і з Василем.
Дай, Боже!”

(Воропай О. Звичаї нашого народу. - К., 1991).

Тож, і Тетяна Дудкіна прийшла в українському вбранні і з низкою народних пісень (“Квітка душа”, “Як у нас на Україні”). Як і годиться защедрувала, співала  щедрівки і заохочувала співати інших. Особливий настрій створював Микола Поліваний, який на акордеоні виконував твори із репертуару Яна Табачника. Новорічні пісні: “С Новым годом”, “Зима”, “Ой, снег, снежок”, “Хорошо, когда снежинки падают” виконала Наталя Поворотна. А як всі по-дитячому зраділи, коли під час її співу випав лапатий сніг. За народними прикметами, якщо сніг випадає в цей день — щасливим буде рік.
З часом атмосфера літературно-мистецької вітальні ставала все святковішою.  Пісні переплітались віршами та танцями. Світлана Слівканич вітала всіх своїми поезіями. Володимир Моргун виразно декламував вірші, читав гуморески. Відкриттям стало подружжя Валентини та Василя Белінських, які під супровід гітари гарно співали народні пісні та романси («Никто нас в церкви не венчал”, “Отцвели уж давно…»).
Полюбляють “лірівці” такі заходи, бо самі беруть в них активну участь.
 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     1 23
4 5 67 8 910
11 12 13 14 15 1617
18 19 20 21 22 2324
25 26 2728293031