Головна Новини З Днем художника!

З Днем художника!

13.10.2019 13:47

Щорічно другої неділі жовтня в Україні відзначається День художника. Для кожного року – дата свята унікальна. У 2019-му ця дата – 13 жовтня. Ініціаторами заснування свята виступили діячі Спілки художників України, а в самому указі (1998 р.) наголошується, що День художника засновано, «ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості».

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини. Роботи художників пробуджують прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над суттю нашого буття.

Українським майстрам пензля й різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Дбайливо зберігаючи і розвиваючи традиції самобутньої національної художньої школи, вони стверджують вічні загальнолюдські цінності, приносять людям радість спілкування з прекрасним.

Традиційно цього дня всі українські живописці отримують привітання від представників влади, а тим, хто найбільше відзначився, вручаються Державні нагороди та звання – «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений художник України», «Народний художник України».

Херсонська художня школа – не найбільша в Україні. Але від цього творчість художників Херсонщини не менш цінна. Серед них варто відзначити О.М.Бережного, В.О.Ваганова, Є.А.Спіцевича, І.Г.Шапко та Ю.І.Шапко, І.В.Бєліча, В.І.Гончаренко та багатьох інших.

У Гончарівці дуже часто влаштовуються виставки картин художників-початківців і вже відомих майстрів Херсонщини та інших міст України, які завжди радують око яскравими соковитими фарбами і наповнюють наше життя.

Бажаємо шановним майстрам пензля добра й процвітання, міцного здоров’я та творчої наснаги, нових здобутків і звершень в ім’я щасливого майбутнього України. Нехай музи творчості й натхнення надовго оселяться у ваших майстернях.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031