Знайомтеся – його величність фортепіано
Кожна річ має свою історію, є вона й у фортепіано. Знати її, безсумнівно, не тільки цікаво, але й корисно. Це допоможе краще розбиратися в музичних стилях. За минулі триста років (а саме стільки часу лунають звуки фортепіано на планеті) майже всі великі композитори писали музику для цього інструменту, і багато хто з них став знаменитим саме фортепіанними творами. Історично склалося, що цей інструмент має на суспільство в цілому більший вплив, ніж будь-який інший, незважаючи на його відносну молодість.
Незалежні дослідження показали, що навчання грі на фортепіано благотворно впливає на дітей, вони мають кращу успішність з інших предметів, більш дисципліновані, мають терпіння та кращу координацію. А німецькі вчені встановили, що мозок піаністів є ще й найбільш продуктивним. Важливо навчатися грі на фортепіано або на іншому клавішному інструменті тільки у професіоналів своєї справи.
Зважаючи на такі цікаві обставини, працівники відділу мистецтв організували книжково-ілюстративну озвучену виставку «Фортепіанний вернісаж».
З літератури, що представлена на ній, можна дізнатися цікаві відомості про творців звукової палітри музичного мистецтва – композиторів та виконавців світу, про еволюцію самого інструмента.
Корисними для професійних та майбутніх музикантів стануть рубрики «Шлях до майстерності піаніста» та «Фортепіанний тренд». Тут і нотні видання з творами для фортепіано, і навчально-методичні посібники. Окремо представлені нотографія, словники та енциклопедія для дітей шкільного віку (яка, до речі, буде цікавою і для дорослих).
Виставка гармонійно поєднується з експозицією вишитих робіт на музичну тему Галини Міхєєвої «І нитка стелиться, як музика душі…».
Звичайно, ніяка книжка, ніякі розповіді про музику не змусять її полюбити, хоча й допомагають її розуміти. Щоб усі набуті з книг знання не залишилися мертвими, потрібно слухати музику. Саме для цього виставка оснащена програвачем, через який можна прослухати грамплатівки із записами музичних творів знаних у всьому світі творців українського та світового фортепіанного мистецтва.
Коментарі