Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
17.10.2017 12:33

"Ты моя мелодия"
"Муслім Магомаєв завоював популярність раптом, відразу. Популярність величезну і надовго...»....

10.10.2017 11:49

Перегляд фільму "Дикун"
Цієї неділі в рамках молодіжного клубу любителів кіно на «Казковому диванчику» відділу мистецтв...

05.10.2017 07:10

Біля витоків "Запорожців" І. Рєпіна
До 525-річчя українського козацтва працівники відділу мистецтв підготували виставку однієї картини «Біля...


Гість | Увійти
Версія для друку


       Я, Другальов Валерій Володимирович, українець, народився 24 вересня 1963 року в місті Херсоні.
Навчаючись у загальноосвітній школі (1971 – 1981), закінчив музичну школу № 1 по класу фортепіано.
З 1981 року працював слюсарем на Херсонському електромашинобудівному заводі.
У 1984 році вступив до Херсонського культурно-освітнього училища за спеціальністю «Керівник самодіяльного хорового колективу» - клас викладача, заслуженого працівника культури України Варгуна Михайла Григоровича. По закінченні училища з червоним дипломом у 1986 році був призначений керівником народного аматорського ансамблю народної пісні «Доярочка» Михайлівського СБК Скадовського району Херсонської області.
      У 1987 році вступив до Київського державного інституту культури ім. О. Є. Корнійчука за фахом «Клубний працівник вищої кваліфікації, керівник хорового колективу» - клас викладача, кандидата педагогічних наук, професора Карпуна Анатолія Лаврентійовича. Навчаючись в інституті, почав займатися науковою роботою у галузі фольклору під керівництвом доктора наук, професора А. І. Іваницького, брав участь в роботі народної академічної хорової  капели «Дніпро» Київського національного університету ім. Т. Шевченка – був співаком і помічником художнього керівника капели.
      По закінченні інституту в 1991 році був призначений на посаду провідного методиста з фольклору Херсонського обласного Центру народної творчості, де працюю по цей час.
   Працюючи в обласному Центрі народної творчості, проводжу експедиційну роботу з запису фольклору Херсонщини. За період роботи провів 42 фольклорно-етнографічні експедиції, в яких записав 3000 пісенних зразків, з них розшифрував більше 500. Я – автор-упорядник науково-популярних збірників: «Історія, розвиток та сучасний стан пісенної культури і обрядів Голопристанщини» (2001 р.) та «Три шляхи широкії до купи зійшлися» (Пісенний фольклор Херсонщини) (2007 р.).  Крім цього підготував 10 компакт-дисків із записами фольклору Херсонщини.
     З 1994 року керую народним аматорським хором ветеранів міського клубу ветеранів «Патріот Вітчизни» імені генерала Жирнова, обласного Палацу культури.
З 2003 року по 2007 працював також викладачем диригентсько-хорових дисциплін Херсонського училища культури.
    З 1994 року почав писати вокальні та хорові твори, обробки, аранжування, гармонізації народних пісень. Мої твори друкуються у збірниках та окремими виданнями. Їх виконують аматорські та професійні виконавці, хорові колективи Херсонщини і України.
   Нагороджений медаллю Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка «Будівничий України», численними подяками, дипломами, грамотами. У 2009 році отримав звання «Заслужений працівник культури України».
                                                                                        

Валерій Другальов

Вхід