Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
21.08.2017 08:57

Два дні спілкування
Помітно підвищився градус спілкування завдяки емоційному обговоренню тем, які викликають в цьому молодіжному...

17.08.2017 08:18

100 років журналу "Український театр"
Ювілейним став 2017 рік для найдавнішого видання – журналу «Український театр». Історія...

14.08.2017 13:15

Молодіжне дозвілля
Суботній спекотний день не став на заваді хлопцям і дівчатам з громадської організації «Арктур...


Гість | Увійти
Версія для друку

Другальов, Валерій Володимирович. Добрий ранок, поле [Ноти] : збірник пісень / В. В. Другальов, сл. М. І. Братана ; худож. В. Г. Яланський, ред. В. І. Журакiвський . - Херсон : Айлант, 2006. - 168 с

НА ТЕМИ БОЛЮЧІ І ВІЧНІ

У репертуарі аматорських та професійних виконавців Херсонщини помітне місце займають твори, написані херсонськими авторами: композитором Валерієм Другальовим та поетом, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Братаном. Сьогодні навіть важко перелічити всі пісні, що були створені за останні 12 років їх спільної праці.

Ця добірка творів В. Другальова та М. Братана містить понад 70 пісень, які стануть у пригоді хоровим колективам, вокальним ансамблям та солістам. Характерною ознакою вокальних творів, що увійшли до збірки, є приваблива мелодійність, лаконічність, ліризм. Передивившись вірші до пісень Валерія Другальова, усвідомлюєш глибину філософського задуму перелити душу в пісню. Автор охопив скільки болючих і вічних тем.
В піснях розкриваються теми боротьби добра і зла, лірики кохання, материнської любові і любові дітей до матері, тема Великої Вітчизняної війни і сьогоднішніх ветеранів.

У творах Валерія Другальова та Миколи Братана багато присвят історичному минулому нашої Батьківщини, козацькій добі.

Не випадково в піснях відчувається український національний колорит мелодики: автори є корінними мешканцями Херсонського краю. В. Другальов протягом 14 років працює провідним методистом з фольклору обласного Центру народної творчості, викладачем училища культури - записує в експедиціях і розшифровує фольклорні пісенні зразки, а Микола Братан очолює обласну письменницьку організацію. Обидва в постійному творчому пошуку, обидва люблять рідний Херсон, Таврійський край і пишуть пісні про його минуле та сучасне. їх пісенні твори користуються попитом серед виконавців, зачіпають найпотаємніші струни людського серця. Теми, розкриті в піснях авторів цього пісенника, близькі і виконавцям, і їхнім слухачам - землякам піснетворців.

Хочеться щиро подякувати всім, хто допоміг цій книжці вийти у світ, надав матеріальну і моральну підтримку.

М.Г. Варгун
Керівник фольк-гурту "Свічадо"
Заслужений працівник культури України

ЗМІСТ

Вхід