Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.01.2018 08:42

19 січня - Всесвітній день The Beatles
Щорічно 16 січня відзначається Всесвітній день The Beatles. Чому саме цього дня? 16 січня 1957...

15.01.2018 11:50

Новорічно-різдвяні посиденьки
З радістю зібралися «лірівці» на новорічно-різдвяні посиденьки 13 січня, якраз під Старий...

06.01.2018 12:01

По колядки – до відділу мистецтв!
За давньою традицією, 6 січня ми відзначаємо Святий вечір, а ще його називають Навечір’ям Різдва...


Гість | Увійти
Версія для друку

Другальов, Валерій Володимирович. Добрий ранок, поле [Ноти] : збірник пісень / В. В. Другальов, сл. М. І. Братана ; худож. В. Г. Яланський, ред. В. І. Журакiвський . - Херсон : Айлант, 2006. - 168 с

НА ТЕМИ БОЛЮЧІ І ВІЧНІ

У репертуарі аматорських та професійних виконавців Херсонщини помітне місце займають твори, написані херсонськими авторами: композитором Валерієм Другальовим та поетом, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Братаном. Сьогодні навіть важко перелічити всі пісні, що були створені за останні 12 років їх спільної праці.

Ця добірка творів В. Другальова та М. Братана містить понад 70 пісень, які стануть у пригоді хоровим колективам, вокальним ансамблям та солістам. Характерною ознакою вокальних творів, що увійшли до збірки, є приваблива мелодійність, лаконічність, ліризм. Передивившись вірші до пісень Валерія Другальова, усвідомлюєш глибину філософського задуму перелити душу в пісню. Автор охопив скільки болючих і вічних тем.
В піснях розкриваються теми боротьби добра і зла, лірики кохання, материнської любові і любові дітей до матері, тема Великої Вітчизняної війни і сьогоднішніх ветеранів.

У творах Валерія Другальова та Миколи Братана багато присвят історичному минулому нашої Батьківщини, козацькій добі.

Не випадково в піснях відчувається український національний колорит мелодики: автори є корінними мешканцями Херсонського краю. В. Другальов протягом 14 років працює провідним методистом з фольклору обласного Центру народної творчості, викладачем училища культури - записує в експедиціях і розшифровує фольклорні пісенні зразки, а Микола Братан очолює обласну письменницьку організацію. Обидва в постійному творчому пошуку, обидва люблять рідний Херсон, Таврійський край і пишуть пісні про його минуле та сучасне. їх пісенні твори користуються попитом серед виконавців, зачіпають найпотаємніші струни людського серця. Теми, розкриті в піснях авторів цього пісенника, близькі і виконавцям, і їхнім слухачам - землякам піснетворців.

Хочеться щиро подякувати всім, хто допоміг цій книжці вийти у світ, надав матеріальну і моральну підтримку.

М.Г. Варгун
Керівник фольк-гурту "Свічадо"
Заслужений працівник культури України

ЗМІСТ

Вхід