Сайт Відділу документів з мистецтва є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
18.04.2019 06:50

Сольний концерт Дарини Бянової. Вперше у Гончарівці
Багато хто з дитинства навчається грі на різних інструментах, відвідуючи музичні школи. Але далеко не...

17.04.2019 11:55

Вечірка до Всесвітнього дня анімешника
Днями у мистецькій вітальні Херсонський аніме- і Фенді-клуб «ХАК» святкували Всесвітній день...

16.04.2019 07:03

Весняна зустріч в арт-лабораторії
Незважаючи на зливу та вітер, на Білобережжі, у світлиці відділу мистецтв книгозбірні, було людно і по-родинному...


Гість | Увійти
Версія для друку

Мустафаєв Фемій Мансурович

Народний артист України, професор Київського національного університету

Мустафаєв Фемій Мансурович народився у 1952 р. в Узбекистані.

Потім переїхав в с. Новоолексіївка Генічеського району, де закінчив середню школу. Навчався в Херсонському культурно-освітньому училищі. Пізніше в музичному училищі міста Херсон у викладача Праваторової Т.Л., після закінчення училища отримав направлення до Київської консерваторії.

Фемій завжди відрізнявся великою цілеспрямованістю, палким бажанням оволодіти професією. Цей творчий пошук супроводжував його завжди і внаслідок цього він розвинувся в самобутню творчу особистість. Він увібрав загальну і музичну культуру і навчався всьому і у всіх. Так, коли приїхала з Лейпціга відомий професор з німецької камерної музики, щоб надавати у Київській консерваторії уроки, він одразу включився в цю роботу. Коли прибула з Лейпціга режисер Рената Ейзер для постановки в оперній студії Київської консерваторії опери Г.Ф. Генделя "Дейдамія" він став одним з кращих її учасників і яскравим виконавцем партії Одіссея. Опера ця виконувалась з великим успіхом не тільки в Києві, але й у Лейпцігу, куди були запрошені наші виконавці головних партій Ф. Мустафаєв і Н. Воробйова. Їх виступ схвально відзначався у пресі.

В оперній студії Київської консерваторії Ф. Мустафаєв, окрім партії Одіссея, співав партії Ленського в опері П. Чайковського «Євгеній Онєгін», Фауста в опері Ш. Гуно «Фауст», графа Альмавіви з опери Дж. Россіні «Севільський цирульник», Альфреда в опері Дж. Верді «Травіата».

Це був період захоплення теноровим репертуаром. Його широкі голосові можливості дозволяли співати і в теноровому, і в баритоновому режимі. Голос у Фемія яскравий, багатий обертонами, широкого діапазону, гнучкий і динамічний, здатний до тонкої нюансировки і відображення різноманітних емоційних станів.

Після закінчення консерваторії успішно співав в театрі оперети, державних оркестрах України — духовому та естрадно-симфонічному, в оперній студії консерваторії. Багато разів виїжджав за кордон. Два сезони співав у Словацькій опері в м. Кошиці.

Окрім всього, він з однаковим успіхом і на високому професійному рівні виконує в своїх сольних концертах складні арії класичного та романтичного репертуару, камерну музику.

Коло шанувальників виконавського мистецтва Фемія Мустафаева дуже велике, і він став улюбленим українським співаком. Його творчість є яскравою і невід'ємною часткою українського вокального і театрального мистецтва.

Як людина, Фемій при своєму незламному, міцному характері, в стосунках з людьми м'який, привітний і тактовний. Мене приваблює в ньому внутрішня культура, шляхетність душі і почуття такту.

Ірина КОЛОДУБ,
виконуюча обов'язки професора
Національної музичної академії
України імені П.І. Чайковського,
кандидат мистецтвознавства.

Вхід