Головна Новини 10 червня - Національний день молитви за Україну

10 червня - Національний день молитви за Україну

10.06.2023 09:45

10 червня  - Національний день молитви за Україну. Загальну молитву за Україну запропонував міжнародний євангеліст із Великобританії - Девід Хасавей. Вона проводиться щорічно і завжди змінює ситуацію на краще.
В українських людей єдина молитва до Господа - уберегти нашу Батьківщину. Сьогодні ми щиро молимось за наших героїчних воїнів, за Перемогу України, за те, щоб згинули назавжди агресори, які створили катастрофічне становище на нашій землі.


Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни

"Молитва за Україну" - урочистий музичний твір, відомий ще під назвою "Боже великий, єдиний, нам Україну храни". Слова  написав письменник Олександр Кониський, відомий як перекладач "Щоденника" Т. Г. Шевченка, музику - видатний український композитор М. Лисенко. В обробці О. Кошиця пісня стала духовним гімном.
Історію твору досліджував львівський професор Р. Кирчів з листування галицького літератора П. Кирчіва з І. Франком та його брата  Б. Кирчіва з О. Кониським. 
Ось як була видана "Молитва". О. Кониський багато подорожував Україною. У 1884 році прибув до Львова, щоб виступити перед студентами. З часом семінаристи почали готувати до видання збірку народних та авторських пісень. Звернулися з проханням до Б. Кирчіва написати листа О. Кониському, щоб він відправив власні і Лисенкові твори для друку. Цього разу надіслали "Молитву", яка вже була створена (текст, ноти), але видати раніше не вдавалось. У 1885 році  пісня–гімн була опублікована і дуже швидко набула величезної популярності.
Слова урочистої пісні натхненно звучать і нині в хоровому та сольному виконанні на церемоніях державних свят, в церквах, концертах, літературно-музичних вечорах. Дуже потужно прозвучав духовний гімн у виконанні Михайла Хоми. "Молитва за Україну" допомагає українцям пережити такі непрості часи. Сьогодні ця актуальна композиція звучить, як символ миру.


Боже, великий, єдиний,
Нам Україну храни.

Інтернет-посилання:

Календар подій

  12 3 4 5
678 9 10 11 12
13141516 17 1819
20212223 24 2526
2728293031