Головна Новини Занурення у світ музики 5 дивних музичних запитань та відповідей

5 дивних музичних запитань та відповідей

Чим пісні китів схожі на музичні хіти?

Кити відомі тим, що видають звуки, які, завдяки своїй мелодійності та повторюваності, складаються на подобу людських пісень. Найбільш виразні, а тому ретельніше вивчені дослідниками, – пісні горбатих китів. Виявлено, що в одній популяції самці співають одну й ту саму пісню, але з плином часу вона видозмінюється. Більш того, певні пісні можуть запозичуватися китами інших популяцій і тим самим поширюватися на тисячі кілометрів в океані, немов хіти поп-музики.

Якого музиканта звинуватили в порушенні авторських прав на виконання… тиші?

У 2001 році англійський співак і композитор Майк Батт випустив альбом кавер-версій класичних творів, в числі яких був трек «A One Minute Silence» – він представляв собою одну хвилину тиші. Незабаром власники авторських прав на твори Джона Кейджа, відомого своєю п'єсою «4'33"», яка також складається з однієї тиші, заявили про намір подати до суду на Батта за порушення копірайту. Батт заявив, що його тиша – зовсім інша і не має ніякого відношення до тиші Кейджа, проте був змушений домовитися про позасудове врегулювання питання, заплативши в якості відступних шестизначну суму.

Яка пісня, часто приписувана Елвісу Преслі, ніколи їм не записувалася?

Пісню «Only You» часто приписують Елвісу Преслі, хоча насправді найбільш відомим її виконавцем є група «The Platters». Елвіс співав «Only You» на деяких концертах, але не існує жодного аудіо- чи відеозапису цієї композиції у його виконанні.

Музика якої рок-групи привертає акул?

Австралієць Метт Уоллер займається організацією підводних турів для любителів подивитися на акул. Традиційно для приманки хижаків він використовував рибу, однак нещодавно випадково виявив, що акул залучає музика рок-групи «AC/DC». Імовірно, акули реагують на вібрацію низьких частот, бо в них немає вух. Зараз компанія Уоллера – єдиний туроператор у світі, який використовує музику для приманки, проте він вважає, що конкуренти незабаром послідують його прикладу.

Який музичний твір планується закінчити виконувати до 2640 року?

Серед творів Джона Кейджа є п'єса «Organ²/ASLSP (As SLow aS Possible)». Її типове виконання на фортепіано займає від 20 до 70 хвилин, однак пояснення в дужках дає вказівку грати п'єсу настільки повільно, наскільки це можливо. У зв'язку з цим у 2001 році в церкві німецького міста Хальберштадт почалося унікальне виконання цієї п'єси на органі, яке планується завершити 2640 року (через 639 років після початку), а зміна акорду проходить приблизно раз на рік.

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031