Головна Новини Арт-лабораторія «Українська Хата – талантами багата» відзначила свій перший день народження

Арт-лабораторія «Українська Хата – талантами багата» відзначила свій перший день народження

02.12.2019 16:22

У святково вбраній актовій залі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара свій перший день народження відзначила арт-лабораторія «Українська Хата – талантами багата». На запрошення засновників інноваційного проєкту Олега та Оксани Олексюк відгукнулися друзі та завсідники арт-лабораторії. Загалом – понад 180 шанувальників українського мистецтва взяли участь у святковому концерті. З теплими і дружніми побажаннями привітали засновників та партнерів проєкту заступник директора Комунального закладу «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради Галина Шендерук, президент жіночого клубу «Ініціатива» Зоя Бережна та заступник голови Миколаївського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук Інна Береза.
Згадували 1 грудня минулого року, коли за вікном світлиці лютував мороз та підступна ожеледиця, а у переповненій вітальні відділу мистецтв панували родинний затишок та життєдайна сила українського мистецтва. Українське слово та українська пісня, українська вишивка та образотворче мистецтво, народна творчість та національна кухня, наснага до відродження української духовності, народних традицій та обрядів об’єднали на 20 засіданнях арт-лабораторії «Українська Хата – талантами багата» понад 2000 шанувальників українського мистецтва з Херсона та Олешківського, Голопристанського, Каланчацького, Білозерського, Каховського, Нововоронцовського, Новотроїцького та Бериславського районів. Персональні виставки знаних українських художників Володимира Гончаренка, Василя Боженка, Анатолія Бикова та Івана Бєліча, виставки української вишивки від народних майстринь Антоніни Теленчак, Людмили Гандзюк, Тетяни Поліваної, Раїси Боженко, заслуженого працівника культури України Наталії Ремішевської, студентів політехнічного технікуму Херсонського національного технічного університету, виставки українського різьбяра-аматора Олега Бантюшевського та художника-аматора Тетяни Кисилинчак. А також – презентації кількох десятків книжкових видань майстрів красного письменства, друк поетичних збірок молодих авторів у серії «Бібліотечка арт-лабораторії “Українська Хата – талантами багата”», творчі мандрівки до Каланчака, Великої Олександрівки, Білозерки, Олешок та Нової Збур’ївки. Це неповний перелік зробленого активом арт-лабораторії, яка єднає краян в дружню родину однодумців.
Дякую усім  поважним особистостям Херсонщини за тісну співпрацю. На жаль, не всі дійшли до нашого першого святкового відзначення. Наші лави покинула прекрасний журналіст, фотохудожник, чуйна і добра людина Світлана Тараненко. Впевнений, раділи б нашім успіхам відомий український фольклорист, композитор, заслужений працівник культури України Валерій Другальов і відомий український композитор Валентин Стеренок. Хвилиною мовчання усі присутні на урочистостях вшанували пам'ять краян, які відійшли у вічність.
Приємно було дружньою родиною зустріти свій перший день народження. Щиросердно дякуємо адміністрації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара за порозуміння і підтримку, дякуємо нашім партнерам в організації, і проведенні свята – Товариству української мови (м. Чикаго, США), Херсонській кондитерській фабриці, регіональній дирекції «Суспільного телебачення» України, всеукраїнським культурологічним тижневикам «Слово Просвіти» та «Культура і життя», районним багатотиражкам «Голопристанський вісник», «Каховська зоря», «Сільські вісті», «Придніпровська зірка» та ін.
Народний ансамбль народної пісні «Збурівчанка» Новозбурївського СБК (кер. – Валентина Єфімова) та народний ансамбль народної пісні «Берегиня» Каланчацької світлиці бабусі Ліди (кер. – Лариса Красікова), народний фольклорний ансамбль «Чулаківна» Чулаківського СБК (кер. – Ольга Срібна), народні ансамблі народної пісні «Червона калина» (кер. – Ганна Гура) та «Херсонські молодички» (кер. – заслужений працівник культури України В’ячеслав Гребенюк) Херсонського обласного Палацу культури, хор української народної пісні «Співочі барви» (кер. – Людмила Курченко) та народний вокальний ансамбль «Берези» (кер. – Валентина Розум) Херсонського обласного Палацу культури дарували присутнім незабутні українські пісні. Чарували глядачів популярними українськими піснями і народний артист України Харіс Ширінський та лауреати всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяна ДудкінаІван Бурлака, Богдан Палій, Антон Коломієць та Олександра Фендик. Приємно було почути гарні привітальні слова та насолодитися українським співом популярної співачки зі Львова, справжньої зірки української естради Іванки Мудрик та прекрасного співака Азубіке Чіджокє, який вивчив українську мову за допомогою української пісні. Це – приклад для тих, кому «очень тяжело» вивчити державну мову країни.
Ніжний і чуйний виступ юної зірочки – восьмирічної Яни Осокіної – чергувався з запальним українським гумором, який подарували землякам старшокласники Комишанської загальноосвітньої школи Віктор Шишко та Андрій Дригваль.

Зворушливий патріотичний виступ театру жестової пісні «Шанс» Херсонського медичного коледжу (кер. – Олена Кузнєцова) та авторська літературно-пісенна композиція гурту «Нефеншуй» додали віри та сил усім присутнім у перемогу людяності та добра. Шануймося! Єднаймося в «Українській Хаті», яка талантами багата!

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930