Головна Новини Артгодина «Магія барв та ліній»

Артгодина «Магія барв та ліній»

11.10.2021 16:00

У рамках проєкту «Дебют у Гончарівці» 10 жовтня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулась артгодина «Магія барв та ліній», присвячена Дню художника.

Адже щороку в другу неділю жовтня, згідно з Указом Президента № 1132/98, в Україні відзначається День художника. Тож і ми у відділі мистецтв цю дату вирішили не оминати стороною, а присвятити її відкриттю нових імен серед творчих обдарувань Херсонщини. Ще Андре Моруа стверджував: «Мистецтво – це суб'єктивне відображення реальності художником, виконане в індивідуальному стилі». Нам подарувала доля познайомитись з юним обдаруванням із Каланчака, 14-річною художницею  Анною Дубінець, якій ми і присвятили першу частину артгодини.

Перша персональна виставка Каланчацького самоцвіту викликала чимало позитивних емоцій серед учасників заходу. Так, наприклад, відомий український художник Юрій Шапко високо оцінив майстерність дебютантки, котра без сторонньої допомоги пізнала секрети написання портретів, вірно зберігаючи пропорції зображення персонажу та неймовірно точно передаючи емоції особистості через її міміку і очі. Художниця творить, зважаючи на її  вік, дива за допомогою лише ручки і олівця. І ми розуміємо, як це не просто, адже ще Гюстав Моро писав: «Кожен відтінок на картині мало продумати. Потрібно мріяти про нього, любити його, жити ним». Юна художниця Анна Дубінець і справді живе написанням своїх полотен. Вона на відкритті виставки також вперше у своєму житті відповідала на запитання професійних журналістів, де згадала і про той факт, що зовсім нещодавно компетентне журі Міжнародного конкурсу-фестивалю «Україна єднає світ» визнало її твори найкращими. Тож нині наша землячка є ще й лауреатом гран-прі міжнародного конкурсу. З чим її і вітаємо. А херсонцям та гостям Таврійського краю радимо не зволікати, а якнайшвидше вирушати до Гончарівки, щоб наснажитися красою намальованого на першій персональній виставці картин Анни Дубінець.

Друга частина також артгодини подарувала присутнім багато яскравих емоцій. Присутні почули психологічно-філософські поезії Івана Берізки, написані українською, англійською, німецькою та російською мовами, та оригінальне звучання українських пісень, які виконали військовослужбовець Світлана Віркун, вокальний дует «DvaЯda» та ансамбль народної пісні «Бусинки-бабусинки» Надеждівського СБК. Молоді майстрині Альона Зелінська, Оксана Олексюк, Олена Маляренко, Марина Сакара, Вікторія Кумановська та Світлана Кошолап опановували нові навички – бути моделями на показі «Коралів та очіпків від Цітани». Магія барв та ліній представленої колекції робіт Світлани Гаврилів викликала довготривалі оплески від глядачів та щиросердне захоплення красою жіночок.

Приємно констатувати факт, що серед стовідсотково вакцинованих відвідувачів заходу були присутні і захисники правопорядку та спокою нашої держави.

                                               Олег Олексюк,
                                               керівник проєкту «Дебют у Гончарівці».
Відеосюжет

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930