Головна Новини «Арт–терапія: живописна годинка» для відвідувачів реабілітаційного центру «Веселка»

«Арт–терапія: живописна годинка» для відвідувачів реабілітаційного центру «Веселка»

15.04.2024 14:30

Арт–терапія в роботі з дітьми з особливими  освітніми потребами відіграє важливу роль.

Це вид психотерапії, який дає можливість будь-якій людині виразити свій внутрішній світ через творчість та мистецтво.

Якщо говорити про класичну арт-терапію, то вона включає в себе тільки візуальні види творчості, такі як: живопис, графіка, фотографія, малювання, ліплення.

Вчені доказали, що малювання нетрадиційними матеріалами дозволяє дитині:отримувати незабутні позитивні емоції; привчитися до творчості; розвивати думки (як ще можна зобразити? як інакше?); розвивати самостійність; розвивати уявлення; розвивати дрібну моторику рук; проявити індивідуальність.

« Витоки здібностей та обдарувань дітей – на кінчиках їх пальців. Від пальців ідуть струмочки, які дають наснаги творчій думці. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячих долоньках, тим розумніша дитина.» В. О. Сухомлинський

Заплановану мистецьку годину, з відвідувачами реабілітаційного центру «Веселка», цього разу довелося перенести в бомбосховище і відразу перейти до практичної частини. Учасникам заходу було запропоновано заняття з використанням цікавої техніки «Малювання по крапках». У цих розмальовках потрібно спочатку з'єднати крапки за цифрами, щоб вийшов малюнок, а потім вже приступати до розфарбовування. Їх захопив цей процес, вони старанно працювали з запалом , творили власні картинки.

Живописна годинка допомогла відвідувачам розслабитися та зняти напругу, незважаючи на обставини.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
1011121314 15 16
171819 20 212223
24252627282930