AZIZAA

AZIZAA
Співачка, музикантка, композиторка

Моя історія війни


Я майже чотири роки живу у Києві. Але війна застала мене у Херсоні, коли приїхала в гості до батьків. Перший місяць було дуже важко - апатія і нерозуміння, що робити далі. Тоді мені дуже допомагала музика, сім’я та херсонська весна. Я дуже люблю цю пору року, а  у Херсоні вона особлива. Та вдосталь насолодитись красою міста не могла, тому що відчувала небезпеку. 
За час окупації в мене не було жодної фотографії та чатів про війну. Я боялася, що в будь-який момент моїх прогулянок могли підійти російські військові та перевірити телефон. Закрила навіть профіль у соцмережі, хоча для мене він дуже багато значить, бо саме там, ділюсь своїми новими піснями.  
Я музикант і без музики мені дуже важко. У знайомих знайшла укулеле і вдома почала писати пісню «Херсон», через яку хотіла виплеснути свої почуття, свій гнів, свої переживання. До того ж, викладала онлайн-вокал, де ми спілкувались, писали пісні, співали. Це допомагало мені та іншим заспокоїтись і відволіктись від теми війни. Я й досі продовжую вести уроки вокалу, наразі у мене п’ятнадцять талановитих співучих україночок.
У квітні вирішила їхати у Київ, бо розуміла, що там я буду кориснішою. 
Люблю Херсон всім серцем! Там залишилась моя сім’я, моя душа! Тому виїхавши, я постійно намагалася щось зробити для свого міста та жителів, які залишились там заручниками. 
Дякую хлопцям, які звільнили мій Херсон ціною власного життя, вами пишається ввесь світ!
Херсон – це Україна! Завжди! Назавжди!

AZIZAA


На підтримку Херсона

У свої 21 рік співачка AZIZAA дуже талановита. Дівчина навчається у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва на факультеті музичного мистецтва. Дивовижний голос співачки та музикальні здібності притягують все більше і більше шанувальників її творчості.
Пісня «Херсон» - хіт, який полюбився багатьом українцям. Приспів був написаний, ще під час окупації у Херсоні (27 лютого), завершила її в травні у Києві. Неймовірно щемлива пісня-посвята рідному місту тільки за першу добу набрала тисячі переглядів та, як пишуть інтернет-видання «пісня набрала ще й кілька літрів сліз херсонців». Спочатку свій хіт AZIZAA виставила на сторінці в Інстаграм та написала: «Радію розгорнути для вас своє серце! Ця пісня була написана, коли я була в окупації, ця пісня робилась з великою любов'ю». Згодом, завдяки херсонським музикантам М. Соломенному та О. Господінову, був знятий відеокліп, де пісня продовжує набирати перегляди та отримувати схвальні відгуки.

 

Окрім того, пісня «Херсон» стала лейтмотивом моновистави «Лишитися (не) можна», яку вже було представлено у різних українських містах Херсонським театром ім. М. Куліша. Документальна вистава на основі реальних життєвих історій акторів, які розповідають про життя в окупації, про спротив, мітинги протесту, про те, що змушувало людей виїжджати. Ролі виконують херсонські актори та відома українська актриса театру та кіно Римма Зюбіна. Пісня «Херсон» ще більше підсилює емоції та переживання під час перегляду вистави. Ось як Рима Зюбіна подякувала авторці за пісню: «Ваша пісня створила атмосферу нашої вистави! Дякую безмежно!»

 

Співачка AZIZAA займається ще й благодійною діяльністю. Вже зробила два збори коштів для допомоги військовим, які знаходяться на південному напрямку. Хто хотів – донатив та брав участь у розіграші футболок з друкованим та вишитим принтом «Херсон», які співачка самостійно розробляла. «Друзі, ми всі хочемо додому, щоб скоріше обійняти та поцілувати близьких, прогулятись Херсоном. Кожен з нас зараз на своєму фронті. Ми з вами - на інформаційному та дуже допомагаємо, коли донатимо. Тому, разом з вами я хочу зібрати гроші для хлопців, які знаходяться на херсонському напрямку. Я розігрую футболки з символічним принтом «Херсон», які відправлю рандомним чином серед тих, хто зробив внесок», - так музикантка агітує інших приєднатися до благодійності. 

AZIZAA мріє заспівати пісню «Херсон» у рідному місті, де влаштує концерт на честь Перемоги. Сподіваємось, скоро настане ця мить і ми всі разом будемо їй підспівувати. А хто ще не вивчив пісню, то пропоную зробити це скоріш, бо вона того варта. 
Ось слова:


«Херсон»


Не вірю, не вірю скажіть, що це сон.
Я прокинусь та квітне мій рідний Херсон.
Обіцяю тобі - ти серце моє,
Ми повернемо додому тебе.
Не вірю, не вірю скажіть, що це сон.
Я прокинусь та квітне мій рідний Херсон.
Обіцяю, батьки, зустрінемось скоро,
Приїду до вас, цілую, до скорого.
Привіт, як ти? В тебе тихо?
Я відчуваю, що тут в мене лихо.
Вони забралися до нашої хати,
Та хочуть силою нас визволяти.
Чи чуєш, що там в тебе?
Не знаходжу заспокійливих фраз.
Ти тільки не накручуй себе,
Не вір їм, все буде гаразд.
Визволяти нас? Та хто ж вас просив?
Боже, чуєш, ти ж наш, чуєш?
Як би знав ти, як хочеться жити,
Чи знав би ти, як у війну страшно любити?.

Досить з нас, досить сліз.
Чому в мене стільки тривожних валіз?
Чому нам тікати, ми ж в себе дома?
Коли все закінчиться – невідомо?.

Ходять по вулицях, строять героя,
Але чому тоді в руках ваших зброя?
Ми вам не раді, ми хочемо жити!
Херсон – Україна! В нас замість кулей квіти.

Матеріал підготувала Л. Руденко
лютий 2023 р.Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031