Головна Новини Благодійна фотовиставка А. Балана «Дні світла»

Благодійна фотовиставка А. Балана «Дні світла»

25.03.2023 19:39

24 березня в приміщенні ДП «Кримський дім» у м. Києві відбулася презентація фотовиставки Антона Балана під назвою «Дні світла». Антон Балан – український фотокореспондент, художник та дизайнер. Співпрацював з провідними регіональними ЗМІ м. Херсона. Професійною фотографією захопився у 2020 році. Наразі Антон фотограф Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

За словами Антона, перебуваючи на центральній площі міста на другий день після звільнення Херсона, він просто почав документувати найважливіше з того, що він бачив. Тобто фільмував емоції людей, які весь цей час перебували в окупації, терпіли, переховувались, допомагали, плакали, кріпилися і молилися, аби цей день настав швидше. Так народився документальний фотопроєкт «Дні світла», 25 найкращих світлин з якого презентовані на цій благодійній виставці.

««Дні світла» -, тому що, тижні до і тижні після звільнення Херсона, вкривали надщільні хмари та туман, що не пропускали проміння сонця. Лише в перші дні звільнення міста, коли були зроблені більшість цих фото, туман розсіявся і небо прояснилося. Люди підхопили цей дарунок у посмішках і передавали його один одному» - так Антон Балан пояснив звідки взялася назва цього фотопроєкту.

Благодійна ціль проєкту, за словами А. Балана, - це зібрати якомога більше коштів на потреби сил оборони України, аби «дні світла» прийшли в понівечені  міста і села України, а також до людей, які досі перебувають в «пащі» окупантів і чекають на своє визволення.

На захід завітали кияни, гості столиці та звичайно ж херсонці, які мешкають тимчасово в Києві й з нетерпінням чекають повернення в рідне місто. Останні особливо уважно вдивлялися в фото, намагаючись знайти там знайомі обличчя. Примітно те, що на виставці помітили військових, які 12.11.22 р.  зайшли в місто відразу після його звільнення. Один з них, молодий хлопець на ім’я Віталій  і потрапив на світлину, яку Антон згодом назвав «обличчям виставки». Зі словами вітання, підтримки та вдячності до присутніх звернувся і директор «Кримського дому» актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Наразі Антон очікує підписання контракту на проходження служби у лавах Збройних сил України, та збирає кошти на придбання професійної фотокамери, щоб надалі документувати для світу історію вже в  умовах фронту та бойових дій.

С. Клименко

 

Календар подій

12 3 4 56 7
8 9 10 11 12 1314
15 16 17 1819 20 21
22 2324 25 262728
293031