Головна Новини Чарівний світ опери

Чарівний світ опери

19.10.2021 15:52

25 жовтня  Всесвітній день опери. Що таке ОПЕРА? Як сказав Ріхард Вагнер про опери Дж. Россіні: «Це – спектакль, який починається о 19:00, через дві години дивишся на годинник, а там 19:15». Опера (від італ. оpera – справа, праця, робота) – рід музично-драматичного твору, в якому сценічна дія органічно поєднується з вокалом, музикою, балетом, пантомімою, образотворчим мистецтвом (гримом, костюмами, декораціями, світловими ефектами, піротехнікою). Та все ж таки головна роль в опері належить музиці, бо мову там повністю або в значній мірі замінено співом.  Літературною основою будь-якої опери є лібрето, оригінальне або засноване на літературному творі.

Опера – це щось чудове і піднесене. Голоси співаків і співачок нагадують перли, які сиплються на срібне або кришталеве блюдо. Опера «народилася» в епоху Відродження саме в час розквіту усіх видів мистецтв. Батьківщиною опери є Італія, адже з давніх часів італійці славилися своїми прекрасними голосами, піснями, музикою і танцями.

Опера популярна і сьогодні. Вона зачаровує. Могутнє видовище вистави, чудові голоси виконавців дадуть вам стільки нових сил, емоцій і переживань, що ви  вже не зможете уявити своє життя без опери.

Одною із перших українських оперних співачок була Соломiя Крушельницька. За життя її визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед численних нагород та відзнак Крушельницької, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо і Федір Шаляпін. ЇЇ портрет, до речі,  прикрашає стіни відомого на весь світ театру «Ла Скала» в Мілані.

Послухайте оригінальний, неперевершений голос оперної співачки Соломії Крушельницької. «Ой, летіли білі гуси» 

«Ніколи не упускай випадку послухати хорошу оперу» (Роберт Шуман). Тож і ви  скористайтеся нагодою прийти і послухати відомі світові шедеври оперного мистецтва на грамплатівках у відділі мистецтв Гончарівки (ІІ поверх), а також переглянути  книжково-ілюстративну виставку «Оперний вікенд».

УВАГА: для відвідування бібліотеки при собі необхідно мати документ про повну вакцинацію проти COVID-19!

Підготувала Світлана Клименко

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18192021
22 23 24 25 262728
2930