Головна Новини «Дебют у Гончарівці»

«Дебют у Гончарівці»

06.01.2021 14:23

Саме таку назву має новий культурно-просвітницький проєкт, який 5 січня зібрав творчу молодь Херсонщини в актовій залі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Присутні мали унікальну можливість першими почути й побачити те, що відбулося цього дня у Гончарівці.

Вперше на сцені книгозбірні лауреатка міжнародних та всеукраїнських конкурсів Альбіна Галущак із Голої Пристані віртуозно виконала на скрипці сучасну музичну композицію Ліндсі Стірлінг «Антигравіті». Юна акторка з Білозерки Роксолана Волощук у свої сім із половиною років уже знялася в кількох фільмах Олени Протопопової, спробувала себе на подіумі в якості моделі, а зараз займається вивченням ментальної арифметики, декількох іноземних мов і вже кілька років поспіль опановує вокальне мистецтво та майстерність гри на скрипці. Вона також вперше продемонструвала свої хореографічні здібності ще й як солістка танцювального колективу «Секрет Шахерезади» (керівник Олена Грігорова), потішила глядачів східним танцем «Беладі».

Порадували своїми обдаруваннями й партнери Роксолани по кінофільмах. Кароліна Оцерклевич майстерно зачитала вірш «Я маленька українка», Андрій Дзьомба продемонстрував свою майстерність гри на скрипці, а Уляна Протопопова відкрила родинну таємницю – прочитала поетичний твір своєї мами, відомої тележурналістки та режисера Олени Протопопової, яка цього дня презентувала кінотрейлер нового фільму та свою першу фотовиставку «Казки та легенди України», що 26 грудня 2020 року було експоновано біля входу до відділу мистецтв книгозбірні та відтоді додає позитивних емоцій відвідувачам Гончарівки.

Відбулася цього дня й прем’єра пісні Андрія Білецького на слова Олега Олексюка «Співаймо, друзі, разом» у виконанні Уляни Смирнової та Поліни Козіної (художній керівник Дар’я Абдурашитова).

Була презентована збірка Тетяни Leontievої «В обіймах краси», що стала десятою книгою у серії видань «Бібліотечка Артлабораторії “Українська Хата – талантами багата” Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара». Презентувала поетичну збірку сама авторка.

Кожен із учасників заходу отримав у дарунок випуск Всеукраїнської літературної газети «Дебют-газета», передплатників на яку після нашого заходу, сподіваюсь, побільшає.

Впевнені, що після подолання світової пандемії відвідувачів заходів проєкту «Дебют у Гончарівці» стане більше та й самі зустрічі будемо проводити частіше, а поки що чекаємо на анкети майбутніх учасників проєкту. Його старт був вдалим. Тож до нових дебютів у одній з найкращих бібліотек України!

Олег Олексюк

Відеосюжет телеканалу «Суспільне Херсон»

 

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031