Головна Новини День інформації для вчителів у відділі мистецтв

День інформації для вчителів у відділі мистецтв

12.02.2020 11:18

11 лютого у відділі мистецтв пройшов день інформації для херсонських вчителів художньо-естетичного циклу, а саме – образотворчого мистецтва.

Спочатку педагоги переглянули видання, представлені на книжковій експрес-виставці. Серед них – актуальні науково-методичні посібники, книги з декоративно-прикладного мистецтва та фахова періодика. Із захопленням передивилися вироби мистецтва п’яти херсонських майстринь на виставці авторської ляльки, що експонується у відділі. Почули цікаві подробиці виготовлення ляльок від запрошених на захід майстринь: Оксани Наливайко та Юлії Логочової.

Також відбувся майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки від Тетяни Курсакової. Назва такої ляльки походить від її способу виготовлення (від укр. «мотати»). Цікаво, що для створення такої ляльки не можна було використовувати ножиці, голки та інші колючо-ріжучі предмети. Тканину рвали на маленькі клаптики, які потім змотували нитками.​ Під час створення такої української іграшки важливою є кожна дрібниця. Майстриня передавала ляльці свій настрій, думки та енергію. Ляльку-оберіг слід створювали відразу цілком, тобто майстрині не можна було відволікатися або переривати творчий процес. Здавна вважали, що мотанка могла приносити лише добро. Тож кожний із присутніх сьогодні виготовив власноруч свою унікальну лялечку-мотанку, що увібрала в себе частку душі та гарного настрою.

Приємно вразила наших гостей невеличка екскурсія бібліотекою. Вони відвідали відділ документів іноземними мовами, де ознайомилися з технічними цікавинками Гончарівки; відділ рідкісних і цінних видань, де їм показали видання – майже музейні експонати фонду підрозділу, та побачили виставки картин, що експоновані у книгозбірні на даний момент. Серед учасників заходу була й авторка виставки картин сучасного живопису Катерина Гуляєва. Художниця, викладач Таврійського ліцею мистецтв залюбки розповіла про історію створення виставлених робіт та техніку, що використовує у своїй творчості. 

Дякуємо Оксані Наливайко, Тетяні Курсаковій та Юлії Логочовій за участь у заході та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   1 2345
6 7 8 9101112
13 141516 17 1819
20 21 22 23 242526
27282930