Головна Новини Диво невмирущої краси

Диво невмирущої краси

28.08.2019 14:52

Відомо, що пісня – душа народу, танець – його характер, а національний одяг – його доля та культурна особливість. Традиційне українське вбрання є символом українства, яскравим проявом самобутності нашої культури, складовою, без якої немислима національна ідентичність українського народу.

Напередодні Дня Незалежності України у відділі мистецтв відбулася презентація книжкової виставки-інсталяції «Національне вбрання – краса поза часом». Присутні дізналися про витоки національного одягу українців, особливості якого зародилися на межі Х-ХІ століть, про вплив історико-культурних, регіональних, природних умов, які відбивалися на стилі вбрання. Працівники відділу представили до уваги гостей найновіші книги, альбоми та журнали з цієї тематики. Херсонські майстрині та шанувальники автентичного мистецтва із захопленням розглядали картини, виконані у техніці папертоль. Образи україночок в яскравому національному вбранні притягували до себе неабияку увагу та бажання негайно розпочати створення чогось подібного власноруч.

До виставки-інсталяції входить невелика, але дуже симпатична експозиція колекції ляльок в етно-стилі. Їх створювала викладачка Херсонського фізико-технічного ліцею Людмила Гандзюк разом зі своїми учнями.    

Великим попитом користувалася фотозона в українському стилі. Чимало бажаючих фотографувалися у ній та одразу ж поширювали свої світлини соцмережами. Дехто визнав, що все побачене й почуте сьогодні тут дуже знадобиться у роботі, тож вдвічі раділи, що опинилися в потрібному місці в потрібний час.

Поспішайте і ви дізнатися все про національний одяг, історичні назви його елементів та послідовність їх одягання, переглянути сторінки яскравих альбомів зі строкатим різноманіттям вишиванок, щедрою палітрою плахт та різнобарв`ям національних прикрас неймовірної краси.

Про красу та самобутність українського одягу дуже точно сказав Ілля Рєпін, порівнявши українок з парижанками: «Тільки вони вміють одягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно одягаються дівчата, парубки теж спритно... це дійсно народний, зручний і граціозний костюм. А які дукати, моністи, головні убори, квіти! А які обличчя! А яка мова! Просто краса, краса і краса!» 

Завітайте до відділу мистецтв, надихайтеся на творчі ідеї та збагачуйте ними ваше життя!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031