Головна Новини Ефект метелика в мистецтві

Ефект метелика в мистецтві

21.07.2020 11:34

Метелики – одні з найбільш чудових живих істот, що зачаровують нас своїм безшумним польотом і красою крил. Ось уже кілька тисячоліть вони розбурхують уяву людини.

Стародавні римляни вважали метеликів квітами, які зірвав вітер. У міфах Еллади метелики часто були символом любові, а давньогрецькою метелик і душа називалися одним словом – «психа». Психея – дружина Ероса – зображувалася прекрасною дівчиною з крилами метелика. Ельфи – духи повітря, що прийшли до нас зі скандинавської міфології, зображувалися у вигляді маленьких чоловічків з крильцями метелика.

Ці прекрасні комахи були символами в багатьох культурах. Їх зображення використовувалися в єгипетських ієрогліфах, що датуються трьома з половиною тисячами років тому.

І сьогодні метелики використовуються в різних творах мистецтва. В тій чи іншій інтерпретації вони часто з'являються на обкладинках книг (у тому числі й наукових), на рекламних плакатах і постерах кінофільмів, в музичних відеокліпах, на керамічних і ювелірних виробах, на модному одязі. Метелики активно використовуються в ентомодизайні – оформленні інтер'єрів житлових і робочих приміщень.

Образ метеликів отримав своєрідне відображення в татуюваннях, які, в першу чергу, є жіночими і дуже різноманітними за формами та розмірами. Вони можуть володіти різним символізмом, в залежності від культурних і самобутніх особливостей людини. У західній культурі такі татуювання зазвичай є символом витонченої краси, а у азіатських народів – символом удачі або свободи.

Незвичайне й різноманітне забарвлення крил, граціозний і плавний політ, – здається, природа вже сама все придумала, аби картини з метеликами користувалися величезною популярністю. Багато видатних художників включали цей образ у свої полотна (Сальвадор Далі, Фріда Кало, Вінсент Ван Гог та інші).

Японці вважають, що побачити метелика в своєму будинку – на щастя: вони символізують усе краще в житті людини. Саме в японській класиці вперше описаний звичай випускати на весіллі пару живих метеликів.

У Китаї дотепер наречений напередодні весілля дарує нареченій живого або нефритового метелика – символ незмінного кохання.

За давньою легендою ацтеків та індійців, метелики передають наші бажання небесам. Якщо нашептати метелику своє бажання і потім випустити його, то воно неодмінно збудеться.

Слов'яни також вірили: чисті душі ангелів прилітають до нас денними метеликами, щоб передати наші бажання на небеса.

З глибокою повагою ставляться до метеликів буддисти: адже до метелика звернувся Будда зі своєю проповіддю.

У християн і католиків метелик часто зображується сидячим на руці немовляти Христа і є символом відродження і воскресіння душі.

У багатьох країнах метелик досі є символом любові, щастя й благополуччя. І, як у стародавні часи, вважається, що він може допомогти виконати найзаповітніші бажання.

Нещодавно у відділі мистецтв Гончарівки одну зі стін зайняв величезний метелик, перетворивши це місце на оригінальну фотозону – на диво просту, але надзвичайно красиву. Приходьте, милуйтеся, робіть свої щасливі фотографії, що будуть нагадувати вам про прекрасні сонячні дні. І нехай наш метелик обов'язково принесе всім удачу!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930