Головна Новини Гарбузовий хенд-мейд

Гарбузовий хенд-мейд

07.07.2020 10:32

Гарбуз – дивовижний овоч! Його плоди можуть бути різної форми, забарвлення і розміру в товстій твердій оболонці. Ці властивості дозволяють використовувати їх не тільки в їжу, але й для створення витворів мистецтва. І ось тут фантазії для творчості немає меж...

Однією з найвідоміших майстрів, що працюють з гарбузом, стала художниця Мерилін Сандерленд (Marilyn Sunderland) із США.

Мерилін – професійна художниця з вищою освітою, довгі роки займалася живописом і графікою: писала портрети й пейзажі, розписувала домашнє начиння та інші предмети акрилом, олією і тушшю, займалася різьбленням по дереву й склу. Але коли до поля її діяльності потрапив гарбуз, Мерилін просто закохалася в нього й стала перетворювати на справжні митсецькі шедеври. Здається, сама природа задає тему для орнаменту висушених гарбузів Мерилін Сандерленд. Ними можна милуватися і захоплюватися нескінченно.

Молодий польський майстер Пржемек Кравчинські (Przemek Krawczyński) використовує у своїй творчості африканські гарбузи калабаш (calabash), відомі також як гарбузи Ху Лу або гарбузи-горлянки, які вважаються ефективним захисним засобом від негативу. Магічні гарбузи перетворюються в руках майстра на дивовижні світильники. Псевдонім, під яким працює майстер, – Калабарте (Calabarte) – походить від назви гарбуза калабаш.

Кожен світильник Calabarte унікальний, прикрашений неповторним різьбленням. Вдень – це різьблений арт-об'єкт, а вночі – джерело чарівного світу. Гра світла й тіней від такого світильника – видовище приголомшливе. До речі, традицію робити ліхтарики з гарбузів привезли у США ірландці, які вирізали ліхтарики з брукви до щорічного свята Самайн. Але з часом вони виявили, що стінки гарбуза значно м’якші і вирізати їх простіше.

Не встояв перед гарбузом й американський художник і скульптор Рей Віллафейн (Ray Villafane). Рей довгий час займався коміксами для відомої американської компанії Marvel Comics. Але справжню славу йому принесли гарбузові скульптури. Якщо Мерилін Сандерленд і Пржемек Кравчинські працюють із сухими гарбузами, то Рей Віллафейн використовує для різьблення сирий гарбуз. Улюбленим жанром Рея є хоррор, тобто – жахи. Це безсумнівно виражається в його творчості. Звичайний гарбуз всього за кілька годин оживає в руках Рея, набуваючи власне обличчя й характер.

Ще один майстер різьби по гарбузу Алекс Вер (Alex Wer) працює під маркою «The Pumpkin Geek».

Алекс використовує власну техніку «чотирьох кольорів» (4 різних шару гарбуза, що відрізняються між собою за товщиною і забарвленням). Різьба на різних рівнях шкірки гарбуза при освітленні дає неймовірно реалістичне та об'ємне зображення. Популярність Алексу принесли гарбузи-ліхтарі, на яких зображені відомі кіногерої і портрети знаменитостей. Його роботи неможливо сплутати з іншими.

Ось таке гарбузове чарівництво можливо не тільки в казках, а й наяву завдяки таланту майстрів!

Джерела:
LIVEJOURNAL Все цікаве в мистецтві й не тільки
LIVEJOURNAL Справжні шедеври від художників — майстрів різьби по гарбузу
Все про гарбуз
 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14 15 16 17 181920
21222324252627
282930