Головна Новини Головна ідея Дня творчості та інновацій

Головна ідея Дня творчості та інновацій

21.04.2020 14:18

Що таке творча діяльність? Не існує універсального визначення цього поняття. Це може бути як творче самовираження, так і спосіб вирішення завдань у будь-якій сфері людської діяльності.

Кожен момент часу, як і кожна людина, є унікальним. Унікальні завдання легше та ефективніше вирішувати за допомогою унікальних підходів, а вони можуть бути результатом лише природного творчого процесу. Аби виробити ефективні підходи у вирішенні творчої кризи, що розвивається, багато країн змінюють усталені догми й починають формувати позитивний тренд щодо даної проблеми. Так з'явився Всесвітній день творчості та інновацій.

21 квітня 2002 року вперше організовано відзначили день творчості та інновацій в понад 50 країнах світу. У квітні 2017 року Генеральна Асамблея ООН, підкреслюючи можливості творчості та інновацій в різних сферах діяльності людини, прийняла резолюцію (рез. № A/RES/71/284 від 27 квітня 2017), згідно з якою був заснований Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності (World Creativity and Innovation Day), який відзначається з цього моменту щорічно саме 21 квітня.

Ініціатори та активісти появу та дату святкування цього цікавого Дня пов'язують з Міжнародним днем ​​Матері–Землі, що відзначається 22 квітня, а також з попереднім святом – днем народження великого вченого, мислителя й винахідника Леонардо да Вінчі, що відзначається 15 квітня. У першому випадку зв'язок вказує на можливості творчості та інновацій у справі творення та збереження нашого спільного дому – Землі, а в другому – на вклад великого винахідника до розвитку науки й творчих процесів. Сам майстер вважав себе не художником, а вченим та інженером. Його «Вітрувіанська людина» досі служить ідеалом пропорцій не тільки людського тіла, але й Всесвіту в цілому. Йому належать винаходи парашута, велосипеда, прототипу танка, прожектора, катапульти. Безліч інших інженерних задумів відображені в малюнках, кресленнях та ескізах майстра.

Фрідріх Ніцше казав: «Творчість! Тільки вона здатна вберегти від мук і зробити життя легшим!». Творчість, як і знання, потрібна людині, щоб жити. Аби життя було приємним, зручним, комфортним, максимально безпечним. Знання отримуються нами через закладений в нашу природу творчий процес. Він дозволяє створювати щось унікальне й корисне, призводячи до справжніх інновацій, а вони в свою чергу дозволяють нам вирішувати ті завдання, які ставить перед нами швидкоплинний час.

Підійти з фантазією до звичайних справ – головна ідея Дня творчості та інновацій. Давайте зміцнювати наш власний потенціал створенням нових ідей, нових рішень, нових дій і нових результатів. Бажаємо всім бути, як ми, – завжди креативними, окриленими натхненням і бажанням творити! Це змінює життя на краще.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    123
4 5 6 78910
11 12 1314151617
18 19 20 21222324
25262728293031