Головна Новини Джаз прекрасний і нескінченний...

Джаз прекрасний і нескінченний...

29.04.2019 07:48

Є одна річ, яка завжди допомагає відволіктися від суєти сірих буднів і знайти сили навіть у найважчих ситуаціях. Це – музика. Тому немає нічого дивного в тому, що композиторів, музикантів і співаків шанували в усі часи.

Сьогодні хочеться пригадати одного з найталановитіших музикантів ХХ століття – Дюка Еллінгтона (справжнє ім’я – Едвард Кеннеді Еллінгтон), який народився 29 квітня 1899 року у місті Вашингтон (США).

Цікаво, що спочатку Дюк хотів стати не музикантом, а художником. Він навіть встиг попрацювати плакатистом. Але музика не відпустила. Еллінгтон складав не тільки музику в стилі джаз, а й духовну. Написані ним фортепіанні композиції знаходяться на одному рівні з творами Шопена, Дебюссі та Равеля. Свою першу джазову композицію Дюк написав у 1914 році, коли йому виповнилося 15. Вона називається «Soda Fountain Rag» і була написана в стилі регтайм. У 23 роки Еллінгтона беруть грати до відомого музичного квінтету – «Вашингтонці». Пізніше музикант став керувати цим ансамблем, який під його керівництвом з маленького квінтету переріс у великій справжній оркестр. Колективом вони починають гастролювати дрібними містами, а згодом гастролі перетворюються у тривалі, грандіозні концерти. Яскравий і незвичайний талант Дюка привів «вашингтонців» до запаморочливого успіху. Слухаючи музику Еллінгтона, іноді неможливо відрізнити, де закінчується тема і починається аранжування. Про нього мало сказати, що це великий аранжувальник. Він – найкращий аранжувальник за всі часи існування джазу. Цікавий колорит його оркестровок в стилі jungle.

Гучний успіх багатьох джазменів часто мав в основі лише зовнішні ефекти. Але Дюка Еллінгтона завжди відрізняло серйозне ставлення до справи. Так слід ставитися і до нього самого – серйозно і з повагою. Заслуги його були відзначені безліччю нагород і почесних звань та орденів, у тому числі і Пулітцерівською премією (посмертно). Мабуть, головною його заслугою стало саме піднесення мистецтва джазу, для якого він зробив, як ніхто, багато.

До 120-річчя знаного композитора працівники відділу мистецтв підготували виставку-персоналію «Джазовий геній Америки». Всі відвідувачі мають чудову нагоду не тільки дізнатися багато цікавих фактів про життя та творчість Дюка Еллінгтона, а ще й прослухати його неперевершену музику. Приходьте та насолоджуйтесь!

Календар подій

   1234
5 67 8 91011
12 13 14 15 161718
19 20 21 22232425
262728293031