Головна Новини «Коронавірус у мистецтві». Історія, якою захотіли поділитися зі світом сучасні митці

«Коронавірус у мистецтві». Історія, якою захотіли поділитися зі світом сучасні митці

12.01.2021 14:01

Протягом усієї історії людина та мистецтво були нерозривно пов'язані. Усвідомлення людством самого себе відбивається в кам'яних фігурках, у рисах пам'ятників архітектури. Людські якості та почуття відображені не тільки в літературі, а й у творах живопису. Також відбилися у творах мистецтва й проблеми буття, релігії, світовідчуття. Твори мистецтва є одним із основних соціальних явищ, що характеризують життєдіяльність нашого суспільства в усі етапи його розвитку. За витворами мистецтва можна судити про культурні зразки, звичаї, норми того чи іншого суспільства, дізнаватися про важливі для планети події.

«Будь-яке мистецтво відображає епоху, в якій воно народжене, передбачає шляхи розвитку культури, збагачуючи її новими цінностями та ідеалами, а також застерігає суспільство від можливих помилок розвитку. Остання з названих функцій має особливо глибокий зв'язок зі сферою актуального мистецтва. Мистецтво суперечливої ​​епохи не може не мати суперечливих напрямів. Саме таким напрямом є ​​актуальне мистецтво. Поява та розвиток актуального мистецтва – закономірний процес. Він зачіпає як відображення хвороби й роз'єднаності, часом абсурдності сучасного світу, так і осмислення шляхів зцілення, пошуку нових цінностей і нової духовної опори культури та людини» (В. Кандинський «Про духовне в мистецтві»).

Пропонуємо подивитися наш відеоролик про те, як саме сучасні художники, використовуючи нові напрями в мистецтві – стріт-арт і графіті – висловлюють своє ставлення до проблеми, якою охоплено весь світ сьогодні. І пам'ятайте: мистецтво переживе будь-яку катастрофу, і люди виживуть разом із ним.

Календар подій

1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031