Головна Новини Креативний континент

Креативний континент

15.05.2020 13:45

Починаючи з 2003 року, третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. У 2020 році він припадає на 16 травня. День Європи в Україні покликаний демонструвати єдність між українською та європейською культурами.

З 2014 року в Україні діє програма від  Європейського Союзу у сфері культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій «Креативна Європа», яка призначена для всіх, хто працює у культурній чи медійній сфері та пропонує цікаві ідеї для проєктів.

Погляньмо на європейські країни крізь призму мистецтва, бо мікс різноманітних творчих ідей  робить наш континент по-справжньому креативним.

Європейці прославилися як композитори, художники, співаки, майстри складати історії. Візьмемо кіношедеври Альфреда Хічкока, Аньєс Варда, Педро Альмодовара, Анджея Вайди.

Архітектурних шедеврів у Європі теж чимало, але особливо помітні ті, що створені для демонстрації творів мистецтва. В Європі знаходиться один з найперших оперних театрів світу – Teatro di San Carlo в Неаполі, який був зведений за указом Карла III в 1737 році. А за 2000 км на північ від нього розташований один з найсучасніших оперних театрів – Берлінська державна опера Unter den Linden. Там за лічені секунди новітня техніка демонструє глядачам чарівні світи, а сцена повністю обертається навколо своєї осі.

Безліч європейських фестивалів, конкурсів, виставкових залів сучасного мистецтва надають можливість креативним митцям доводити, що мистецтво не має кордонів. В Україні одним із таких прикладів є Pinchuk Art Centre, який вважається головною галереєю сучасного мистецтва країни.

Серед європейських фестивалів найбільш елегантним, загадковим та вишуканим у світі вважається Венеційський карнавал. Зберігаючи традиції минулих років, організатори привнесли до нього низку нових. Так, 1996 року венеційський карнавал отримав власний гімн, який спеціально написав... відомий французький кутюрьє П'єр Карден.

Європа, окрім іншого, виплекала безліч великих ідей. Книгодрукування, автомобіль, кінотеатр, футбол, піца й ще безліч усього. Це є наслідком непереборного бажання подивитися за край свого світу, прагнення вийти за межі повсякденності.

У  відділі мистецтв експоновано книжкову виставку «Креативна Європа», на якій представлені найновіші та найцікавіші видання з нашого фонду, що розкривають тему креативу в мистецтві європейських країн. Обов’язково завітайте на виставку до Гончарівки, як тільки-но завершиться карантин. Ось декілька видань з цієї експозиції.

Ми вважаємо, що кожна нація має берегти свої традиції, пишатися та ділитися місцевим колоритом, але не припиняти свого розвитку, втілюючи креативні ідеї в будь-якій сфері життя.

Календар подій

 1 2 3 456
7 89 10 111213
14151617181920
21222324252627
282930