Головна Новини Майстер-клас, що надихає

Майстер-клас, що надихає

05.06.2019 09:57

Іноді найкорисніші та найцікавіші речі в нашій культурі з’являлися випадково. Наприклад, ідея виготовляти різні ємності з глини прийшла до людини в той момент, коли вона звернула увагу на свій відбиток у вологій землі… Зараз ліплення з глини – одне з найулюбленіших занять народних умільців. Глиняні вироби зазвичай називають керамікою, і вона дуже популярна. А ще ліплення – одне з улюблених занять дітей, що дає великий простір для прояву їх творчої активності, розвиває вправність і дрібну моторику, змушує фантазувати, думати. Тож його важливо використовувати у процесі навчання.

У відділі мистецтв, вже не вперше, в рамках Дня спеціаліста для вчителів художньо-естетичного циклу херсонських загальноосвітніх шкіл, відбувся майстер-клас «Ліплення з глини», який провів знаний херсонський художник, скульптор, член Національної спілки художників України Юрій Іванович Шапко. Майстер показав прийоми ліплення, ознайомив з різноманітними стилями глиняних іграшок. Зауважив, що ліплення несе великі можливості для розвитку особистості дитини. При цьому перед учителем стоїть завдання: знаючи та грамотно використовуючи ці можливості, побудувати навчальний процес з урахуванням вікових та деяких індивідуальних особливостей дітей.

Вчителі власноруч спробували зліпити глиняні статуетки та відчули унікальні властивості глини.

Естетичне виховання – складний і тривалий процес, в ході якого діти отримують перші художні враження, долучаються до мистецтва. Тож дуже важливо надати дітям можливість розвинути свій художній смак, навчитися концентруватися, поєднувати кольори й фактури, займаючись ліпленням. А це, в свою чергу, неодмінно призведе до підвищення їх інтелектуальних здібностей. З глиною ніколи не занудьгуєш, тому що вона надихає на велику кількість експериментів, а це – ключ до креативності!

Окрім корисного та напрочуд цікавого майстер-класу, Юрій Іванович організував експрес-виставку творчих робіт з кераміки, вироблених учнями 1-3 класів навчально-естетичного комплексу «Художня школа» м. Херсона.

Бажаємо учасникам заходу успіхів у творчій та викладацькій діяльності й сподіваємося на подальшу співпрацю.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

  1 2 345
6 7 8 9 101112
13141516171819
20212223242526
2728293031